Turbox bilgisayar açılmıyor

359107

Hectopat
Makaleler
1
Macera ekran kartının bilinmedik bir nedenle bozulmasıyla başladı. Yaklaşık 1 ay önce ekran kartı bozuldu ve servise gönderdim. Şimdi ekran kartı geldi ama takmadan önce çok fazla ses yapan fanı çıkardım, yeni fanı taktım (20 yıllık Intel fanı). Test yaparken(CS:GO) son anda fark ettim işlemci 105 dereceydi(MSI Afterburner ile test ettim) hemen bilgisayarı kapattım. Fanı çıkardım, sesli ama çalışan fanı taktım ancak görüntü gelmedi. İlk önce ekran kartı bozuldu zannettim ama ekran kartını çıkardım. Tekrar bilgisayarı açmayı denedim görüntü yoktu sonra ben yemeğe gittim. Yemekten sonra tekrar çalıştırmayı denedim ancak bu sefer bilgisayarın fanları bile dönmedi galiba bilgisayar GG.

Sistem:
  • İşlemci: Intel i3 530 2.93 GHz
  • Ekran kartı:turbox Nvidia GT 730
  • Anakart: Intel h 55
  • RAM: 8 GB (2x4) DDR3 2100 MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Macera ekran kartının bilinmedik bir nedenle bozulmasıyla başladı. Yaklaşık 1 ay önce ekran kartı bozuldu ve servise gönderdim. Şimdi ekran kartı geldi ama takmadan önce çok fazla ses yapan fanı çıkardım, yeni fanı taktım (20 yıllık Intel fanı). Test yaparken(CS:GO) son anda fark ettim işlemci 105 dereceydi(MSI Afterburner ile test ettim) hemen bilgisayarı kapattım. Fanı çıkardım, sesli ama çalışan fanı taktım ancak görüntü gelmedi. İlk önce ekran kartı bozuldu zannettim ama ekran kartını çıkardım. Tekrar bilgisayarı açmayı denedim görüntü yoktu sonra ben yemeğe gittim. Yemekten sonra tekrar çalıştırmayı denedim ancak bu sefer bilgisayarın fanları bile dönmedi, galiba bilgisayar GG.
Donanımı tek tek yazar mısın?

Bilgisayardan herhangi bir parça sökülücekse önce fiş çekilmeli ardındanda 5-10 saniye güç tuşuna basılmalıdır ki içerideki güç tamamen boşalsın biz dokunduğumuzda da kısadevre olmasın diye. Sistemi komple sökün tekrar birleştirin ama yüksek ihtimalle işe yaramayacaktır ama işe yarayacağını düşünüyorum. Eğer sök tak sırasında sistemde güç varsa siz kısadevre yaptırmış olabilirsiniz sisteme. Senin tabirinle anakart gg.

PC düğmeye basıldığında hiç tepki vermiyorsa ya anakart ya da PSU sorunudur. Bkz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayardan herhangi bir parça sökülücekse önce fiş çekilmeli ardındanda 5-10 saniye güç tuşuna basılmalıdır ki içerideki güç tamamen boşalsın biz dokunduğumuzda da kısadevre olmasın diye. Sistemi komple sökün tekrar birleştirin ama yüksek ihtimalle işe yaramayacaktır ama işe yarayacağını düşünüyorum. Eğer sök tak sırasında sistemde güç varsa siz kısadevre yaptırmış olabilirsiniz sisteme. Senin tabirinle anakart gg.
Zaten tüm kablolar sökülmüştü.
İşlemci 105 derece oldu diyorsun soğuması lazım o soğuyup normal sıcaklığa düşene kadar düğmeye basarsanız hiçbir şey olmaması normal.
Zaten soğumuş olmalı.

Geri
Yukarı