Fan temizliği sonrası bilgisayar açılmıyor

mertks77

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayar sadece fan temizliği yapıldı ve daha sonra yapıldıktan sonra açılmadı anakart ışığı yanıyor fakat PC çalışmıyor ve fanlar da aynı şekilde!

WhatsApp Görsel 2022-12-12 saat 20.37.49.jpg

WhatsApp Görsel 2022-12-12 saat 20.38.19.jpg

WhatsApp Görsel 2022-12-12 saat 20.35.22.jpg

Fan temizliği yaparken fanın dönmemesine dikkat edin dönerse jeneratör gibi çalışıp soketine elektrik vererek anakartı yakabilir.

Başka bir konuda böyle bir yorum var;

Ben bu tarz durumları sanırım 2-3 kez yaşadım. Çözümü genel olarak ekran kartını slottan çıkartıp, anakarta giden güç kablolarını söküp, BIOS pilini çıkarttıktan sonra pilin altındaki tırnaklara temas edecek şekilde bozuk para koyuyorum ki sistemdeki bütün akımı sıfırlasın. Tabii en başta PSU'nun kablosunu çıkartıp şalteri kapatıyorum.

Bilgisayar sadece fan temizliği yapıldı ve daha sonra yapıldıktan sonra açılmadı anakart ışığı yanıyor fakat PC çalışmıyor ve fanlar da aynı şekilde!

Eki Görüntüle 1601092

Eki Görüntüle 1601093

Eki Görüntüle 1601094

Yukarıdaki arkadaşların dediği gibi statik elektriklenmeden dolayı da çalışmayabilir kasayı fişten çek 30 saniye boyunca güç düğmesine bas 15 saniye bekle tekrardan 30 saniye bas ve bunu 2-3 defa tekrarla muhtemelen açılacaktır eğer olmazsa soketleri tak çıkar yap (BIOS pili de dahil) açılır.

Geri
Yukarı