Turbox GTX 750'ye 300W PSU yeterli mi?

İyiyimiş fiyatı, tipi bozuk ama performans olarak sağlamdır 460'lar. @slmysf al bunu, çok istiyorsan kalan parayla da bir tane SSD takarsın en azından bilgisayarın açılışı, tarayıcıda gezmek, programları ve oyunları açmak hızlanır ve rahatlatır.

Hem ileride yeni PC alsan ona da takarsın. Bu işlemci, anakart ve RAM'ler çok kısıtlayıcı.

2 ekran kartınıda almanı önermem. O fiyata 2.el 1050Tİ bulursan iyi olur. PSU fotoğrafını ve sistem özelliklerini söylersen PSU'nun yeterli olduğu anlaşılır.
Umarım psu ile konu netliğe daha kolay şekilde kavuşur.

Dosya Ekleri

• IMG_20230129_234331.jpg
    IMG_20230129_234331.jpg
    313,3 KB · Görüntüleme: 16
Seçeneklerim genişledi mi, küçüldü mü anlamadım doğrusu. 1050 Ti vs. zorlayabilir miyim?

Zorlarsın da, o işlemci ne kadar performans çıkartır meçhul. Bu güç tüketimine RX 6400 bile takılır ama alacağın performans RX 460'dan fazla olmaz. Burada da ödeyeceğin her fazla kuruş havaya gitmiş oluyor.

Sistemin tabanını ileride yükseltirim diyorsan vites yükselt yoksa dediğim gibi en ekonomik kartı al geç, kalanı da daha mantıklı bir şeyde kullanırsın.

Seçeneklerim genişledi mi, küçüldü mü anlamadım doğrusu. 1050 Ti vs. zorlayabilir miyim?
Seçeneklerin genişledi demek. Daha fazla araştırma yapılıp daha iyi kart alınabilir. 1050Tİ genelde ek güç girişi bulundurmaz ve 75W olduğu için kullanabilirsin. 1050Tİ güçlü olduğu için ve işlemcin güçsüz olduğu için kartın yarısını kullanamayacaksın. İlerde işlemci, anakart, RAM değiştiririm diyorsan alabilirsin.

Seçeneklerin genişledi demek. Daha fazla araştırma yapılıp daha iyi kart alınabilir. 1050Tİ genelde ek güç girişi bulundurmaz ve 75W olduğu için kullanabilirsin. 1050Tİ güçlü olduğu için ve işlemcin güçsüz olduğu için kartın yarısını kullanamayacaksın. İlerde işlemci, anakart, RAM değiştiririm diyorsan alabilirsin.
İşlemciyi yükseltip ekran kartından daha fazla performans alma fikri kafama yattı. İşlemci alırken neylere dikkat etmeliyim acaba? Anakarta uymaması gibi durumlar olabilir mi? Ayrıca gt1030'u ele alıyorum, bu ekran kartına uyacak işlemci hangi seviyede olmalı acaba?

Q9400+GT 1030. G31 cipset kullandığın icin 8 GB RAM kullanamazsın maalesef.
Q9400'ü sıfır almamı mı yoksa 2. el olarak almamı mı tavsiye edersiniz? Trendyolda 300TL gözüküyor. Çokda sorun oluşturmaz gibi bana.

Q9400'ü sıfır almamı mı yoksa 2. el olarak almamı mı tavsiye edersiniz? Trendyolda 300TL gözüküyor. Çokda sorun oluşturmaz gibi bana.
Ayrıca bu Socket numarası beni bir tık korkutmadı değil. Anakarta uymama gibi durumlar oluşabilir galiba bu sebepten.

Ayrıca bu Socket numarası beni bir tık korkutmadı değil. Anakarta uymama gibi durumlar oluşabilir galiba bu sebepten.

Anakartin Q9400 destekliyor. 2.el olarak 170-180 TL'ye bulunuyor İstanbul içi. E8500-8600 de alabilirsin veya alternatif olarak Xeon E5405-5420-5430 artık hangisini ucuza bulursan. PSU'dan kaynaklı en mantıklısı E8500 ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı