Turbox H55 Anakart'a RX 580 takınca görüntüde kare ve çizgi olması

beerrrdush

Centipat
Daha fazla  
RAM
1333 MHz cl18 2x4 gb
SSD veya HDD modeli
Samsung 120 GB ssd
Ekran kartı
Mllsse rx580 8gb 256 bit
Anakart
Turbox H55 soket 1156
İşlemci
Intel i3 birinci nesil
Turbox H55 soket 1156 anakart, birinci nesil i3 işlemci 8 GB 1333 MHz RAM 550 watt 80+ Gamepower PSU olan bir bilgisayarim var. Bu bilgisayar için AliExpress'ten mllse RX580 8 GB 256bit ekran kartı getirttim. Satıcının yüzde 98 olumlu yorumu var. Satın aldığım ürünün 1080 tane yorumu var üşenmedim hepsini okudum, alıpta çalıştıramayan olmamış. Çok değişik sistemlerde takip çalıştırmışlar bir tane olumsuz yorumu yok. Satıcı ile görüştüm PC bilgilerini yolladım. Sorunsuz çalışır dediler. Göndermeden önce kartın test edildiğine dair resim ve video attılar.

Kartı anakarta takıyorum. Bazen görüntü kusursuz oluyor ancak genel olarak ekran büyük büyük kareli ve çizgili. Düşük model bir ekran kartı taktık sorun yok, onboard ekran kartında da sorun yok.

Ekran kartını başka sistemde deneyemedik başka kasa yok elimizde.

Aklıma gelen iki şey var. Anakart PCI 2.0 ekran kartı PCI 3.0 ya uyumsuz anakart ekran kartına zayıf geliyor ya da kart bozuk ama ugrasirsam net görüntü alıyorum.

Not elimde birinci nesil i3 ve birinci nesil i7 işlemci var. i3 onboard VGA destekli, i7 sadece harici ekran kartı ile görüntü veriyor bu yüzden denemeleri i3 işlemci ile yapıyorum.

Var mı? Bana bir akıl verecek olan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, AliExpress üzerinden gelmiş bir kart. PCI Express slotlar geriye dönük olarak uyumludur. Normalde böyle olmamalıydı. Kartta da sıkıntı olabilir. En iyisi yine başka yerde de denemek. İnşallah bozuk değildir.

Oradaki mesajları okumak yerine burada konu açsaydınız keşke. Agam o sistemde doğru düzgün tek ekran kartı var devamı zımbırtı. Ayrıca monitörünüzün modelini atar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı