Turcell Superonline 100Mbps internet 1 Gbps oldu

Geçen günlerde fark ettim ki ben de benzer bir "problem" ile karşılaştım. Gerçi problem mi lütuf mu bilmiyorum ama Steam indirme hızım inanılmaz derecede artış gösterdi. Normalde ev internetim Türk Telekom 35 mb/sn fiber tarifesinde ve Steam üzerinden normal olarak 4 mb/sn alıyordum. Birkaç gündür gördüm ki 30-40 mb/sn indirme hızlarına kadar yükseldi. Bunun sebebini ben de merak ediyorum. Arayıp söylemeli miyiz ve herhangi bir sakıncası da olabilir mi yoksa bunu bilerek mi yapıyorlardır?

Yok kimseden ses seda yok önümüzdeki ay tahahüt bitiyor acaba ondan mı vanayı açtılar bilemedim :D

Evet internet fiber ama neden 100Mbps degılde daha fazlasını alıyorum anlamış değilim. 200-300GB aldığım zaman 25-30 MB hızla indiriyordum. Şimdi 70 MB ile indiriyorum.

Pendikte oturuyorum bende de aynısı vardı 200megabit kullanıyordum ama saniyede 65-75MB indiriyordu ama iş Torrent veya tarayıcıya gelince maalesef 200 megabit alıyorsunuz sadece Steam Rockstar Launcher Epic ve u Play yüksek değer gördüm sanırsam Superonline bu tür oyun firmalarına kilit koymamış.

Bana durum hakkında mesaj geldi. 1 ay boyunca 1Gbps yaptılar jest adına. Koskoca firmadan ilk defa işe yarar bir karar, kedi olalı ilk defa fare tuttular. Yine de yaşattıkları saçma ve gıcık sıkıntıları unutturamazlar. Hayatımın en kanser 12 aylık tecrübesi. Taahhüt olmasa direkt iptal edilir.

Geçen günlerde fark ettim ki ben de benzer bir "problem" ile karşılaştım. Gerçi problem mi lütuf mu bilmiyorum ama Steam indirme hızım inanılmaz derecede artış gösterdi. Normalde ev internetim Türk Telekom 35 mb/sn fiber tarifesinde ve Steam üzerinden normal olarak 4 mb/sn alıyordum. Birkaç gündür gördüm ki 30-40 mb/sn indirme hızlarına kadar yükseldi. Bunun sebebini ben de merak ediyorum. Arayıp söylemeli miyiz ve herhangi bir sakıncası da olabilir mi yoksa bunu bilerek mi yapıyorlardır?
Steam'in hız göstergesi değişmişti. Ondandır.

Normal, Turkcell'de 100mbps alırsanız size EN AZ 100mbps verir, eğer internette yoğunluk yoksa 1gbps de verir 10gbps'de verir.

Hocam turkcell size EN AZ 100MBPS veriyor, maksimum sınırı yok.

Ben de daha yeni turkcelle geçtim çok kisiyle gorustum bir suru akrabam ve arkadaslarim var turkcell kullanan hepsinde de ayni durum var. Turkcell diğerleri gibi maksimum değil minimum veriyor, 100mbps üstünde olması aşşırı normal ve olması gereken bir şey ama 100mbps'nin altına düşmemesi gerek düşerse müşteri temsilcisini arayın internetinizi resetlerler düzelir (Turkcell de 2 ayda 1 resetleme gerekiyor çoğunlukla)
Saçmalamayın. "100mbps en az, üst sınır yok" diye bir şey yok. 100mbps paketi ayrı, 200mbps paketi ayrı, 500'lük 1000'lik ayrı. Tüm Türkiye'ye 100'den 1000'e kadar versinler o zaman, dünya imrensin bize şirketler 100mbps ücretine 500-1000 veriyor diye. Saçmalamayın. Arkadaş sesini çıkarmamalı, 100 diye 1000 veriyorlar tadını çıkarmalı işte. Ters durum yok.

Turkcell sunucusuna yaptığınız testlerin hiçbirisi pratikte kullanılabilir hıza dönüşmez. Turkcell hep kendi test sunucularında fazladan hız veriyor.
fast.com özel sunucuya bağlanmıyor diye biliyorum.

Bu arada konu Google'ın discover sekmesine çıktı, 4b kişi görmüş. Büyük ihtimalle türkcell farkına varır.
Saçmalamayın. "100mbps en az, üst sınır yok" diye bir şey yok. 100mbps paketi ayrı, 200mbps paketi ayrı, 500'lük 1000'lik ayrı. Tüm Türkiye'ye 100'den 1000'e kadar versinler o zaman, dünya imrensin bize şirketler 100mbps ücretine 500-1000 veriyor diye. Saçmalamayın. Arkadaş sesini çıkarmamalı, 100 diye 1000 veriyorlar tadını çıkarmalı işte. Ters durum yok.

fast.com özel sunucuya bağlanmıyor diye biliyorum.

Bu arada konu Google'ın discover sekmesine çıktı, 4b kişi görmüş. Büyük ihtimalle türkcell farkına varır.
sunucuyla alakalı değil gerçekten hız arttırıyor. so çalışanı bir arkadaşım var o söyledi banada

yani farkına varılcak bir durumda yok ortada bile isteye kendi arttırıyor zaten süperonline

Geri
Yukarı