Turizm işletmeciliği vs tarih

Dil geliştirerek çok rahat iş bulursun. Hatta yurt dışı bile açık olur önünde. Turizm fakültesinden mezun olup sadece İngilizce bildiği ve gerçekten ağzı laf yaptığı için Katar'da büyük otelde çalışan arkadaşım var. Bende sektörde öncü bir teknoloji firmasında çalışıyorum.

Turizm okuyacaksan bana göre 2 önemli faktör var. Dil ve teknoloji. Opera gibi pms sistemlerini de öğrenirsen okulda seni el üstünde tutarlar.
Tamam abi çok sağol başka tavsiyen var mı üniveriste için.

Turizm konusunda yardımcı olabilirim fakat farklı branşlar için bilgim yok.
Merhaba, Turizm İşletmeciliği okuyup yurtdışına nasıl veya hangi programlar ile çıkabilirim? Staj imkanı nedir? Hangi üniversite bu bölüm için daha iyidir? Cevaplarsanız sevinirim.

Merhaba, Turizm İşletmeciliği okuyup yurt dışına nasıl veya hangi programlar ile çıkabilirim? Staj imkanı nedir? Hangi üniversite bu bölüm için daha iyidir? Cevaplarsanız sevinirim.

Ben İskenderun Teknik mezunuyum. Diğer üniversiteler için pek bilgim yok fakat Erasmus ile yurt dışına çok rahat çıkabilirsin. Erasmus yapıp şu an Katar'da çok büyük bir otelde çalışan arkadaşım mevcut.

Staj imkanı fazla. Benim okuduğum okulda Belek bölgesinde mevcut olan otellerde staj ayarlanıyordu. Cornelia ve Calista olması gerekiyor. Ben Turizm konusunda Türkiye'nin en büyük firmalarından birinde staj yaptım. İmkanımız fazlaydı.

Okulan okula değişiyor ama bu konuda benim bildiğim en iyisi Adnan Menderes.

Yeni konular

Geri
Yukarı