Turk Telekom 100 Mbps hız veremiyor

100 Mbps'e kadar diyorlarsa yasal olarak haklılar. Verebiliyorlarsa 100 Mbps, veremiyorlarsa da 10 Mbps bile verirler. Hat değeri bir kenara, diğer kullanıcıları da düşünüp limitleyebilirler. Bu sebeple de eskiden "25 Mbps" ve "25 Mbps'ye kadar" takısı olan paketlerde bile dünya kadar fiyat farkı olurdu. Birinde size hızı taahhüt etmiş oluyorlar, diğerinde ise nasip kısmet diyorlar.

Merhaba üstatlar, Türk Telekom'dan 100 megabit hız paketi satın aldım fakat 50 megabiti bile göremiyorum. Santral ile aramda 100 metre ya var ya yok. Hat değerlerim aşağıdaki gibidir. Modemi yeniden başlattım, düzelmedi.

Eki Görüntüle 646250
Hattın 130 mbps down 57 up destekliyor.
Türk Telekom hızınızı 50 mbps ye sabitlemiş müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlatın.

TürkNet 100 Mbps'ye 95 TL veriyorum 93 Mbps alabiliyorum. VDSL kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    22,6 KB · Görüntüleme: 65
100 Mbps'e kadar diyorlarsa yasal olarak haklılar. Verebiliyorlarsa 100 Mbps, veremiyorlarsa da 10 Mbps bile verirler. Hat değeri bir kenara, diğer kullanıcıları da düşünüp limitleyebilirler. Bu sebeple de eskiden "25 Mbps" ve "25 Mbps'ye kadar" takısı olan paketlerde bile dünya kadar fiyat farkı olurdu. Birinde size hızı taahhüt etmiş oluyorlar, diğerinde ise nasip kısmet diyorlar.

Peki hat değerlerim iyi olsa bile bir limit koymaları sizce yasal mı?

100 megabit hız paketi almadan önce altyapınızın destekleyip desteklemediğini sorguladınız mı?

Hayır sorgulamadım, desteklemese bu paketi vereceklerini düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selamlar, Tarife eğer 100Mbps'e kadar ise bile hattınız rahatlıkla bu hızı kaldıracak kapasitede. Yarı yarıya kısıtlanmışsınız. Şehrinizdeki genel müdürlüğe giderek ya da arıza kaydı oluşturarak durumu bildirirseniz ilgilenilecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı