Turk Telekom altyapı için ISS önerisi

Solo Sapiens

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, evimde Türk Telekom altyapı var ve NetSpeed üzerinden altyapı sorgulamada 100 Mbps alabileceğim yazıyor. Yani altyapım fiber altyapı. Normalde Türk Telekom 24Mbps hız ile kullanıyorum ancak yetmemeye başladı ve ISS değiştirmek istedim. İnternette ufak bir araştırmada TurkNet'in 100 Mbps'yi 85 TL gibi bir fiyata verdiğini gördüm. TurkNet de Türk Telekom'un altyapsını kullandığı için, 100 Mbps almakta sorun yaşamayacağımı düşündüm ancak TurkNet'in altyapı sorgulama sitesinde 35 Mbps internet verebileceklerini görüyorum. Millenicom, NetSpeed'de 100 Mbps verebiliyorlar. TurkNet bu diğer saydıklarımdan daha popüler olduğu için TurkNet seçmek istiyorum ama 100 Mbps internet alamayacaksam ne anlamı var ki. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, evimde Türk Telekom altyapı var ve NetSpeed üzerinden altyapı sorgulamada 100 Mbps alabileceğim yazıyor. Yani altyapım fiber altyapı. Normalde Türk Telekom 24Mbps hız ile kullanıyorum ancak yetmemeye başladı ve ISS değiştirmek istedim. İnternette ufak bir araştırmada TurkNet'in 100 Mbps'yi 85 TL gibi bir fiyata verdiğini gördüm. TurkNet'de Türk Telekom'un altyapsını kullandığı için, 100 Mbps almakta sorun yaşamayacağımı düşündüm ancak TurkNet'in altyapı sorgulama sitesinde 35 Mbps internet verebileceklerini görüyorum. Millenicom, NetSpeed'de 100 Mbps verebiliyorlar. TurkNet bu diğer saydıklarımdan daha popüler olduğu için TurkNet seçmek istiyorum ama 100 Mbps internet alamayacaksam ne anlamı var ki. Sizce ne yapmalıyım?

TurkNet'in kendi altyapınızda olmadığı için size 100 Mbps vermiyor fakat 10 TL daha fazla vererek türknettende 100 Mbps hız alırsınız.

Altyapınızın fiber olduğundan emin misiniz ? Turknet sitesinde 35 Mbps çıkıyorsa VDSL'dir büyük ihtimalle. En doğrusu Türk Telekom sitesinden sorgulama yapın. Hipernet yazarsa VDSL, fibernet yazarsa fiberdir altyapı.

TurkNet'in kendi altyapınızda olmadığı için size 100 Mbps vermiyor fakat 10 TL daha fazla vererek türknettende 100 Mbps hız alırsınız.

Evet biraz daha aşağıya indiğimde 10 TL daha farkla 100 Mbps kullanabileceğim gözüküyor. Peki siz bu 100 Mbps internetten memnun musunuz? Oyunlarda ki ping değerleriniz vs nasıl acaba?
Altyapınızın fiber olduğundan emin misiniz? TurkNet sitesinde 35 Mbps çıkıyorsa VDSL'dir büyük ihtimalle. En doğrusu Türk Telekom sitesinden sorgulama yapın. HiperNet yazarsa VDSL, fibernet yazarsa fiberdir altyapı.

Evet eminim fibernet.

Evet biraz daha aşağıya indiğimde 10 TL daha farkla 100 Mbps kullanabileceğim gözüküyor. Peki siz bu 100 Mbps internetten memnun musunuz? Oyunlarda ki ping değerleriniz vs nasıl acaba?

Evet eminim fibernet.

Memnunum hocam hiç düşmedi hızı pingimde biraz santrale uzak olduğum için 18 civarı en fazla 50 olmuştur oda çok kısa süre.

Memnunum hocam hiç düşmedi hızı pingimde biraz santrale uzak olduğum için 18 civarı en fazla 50 olmuştur oda çok kısa süre.

Hocam santral derken tam olarak ne oluyor bilmiyorum NetSpeed uzerinden altyapı sorgulaması yaptığımda saha dolabına 20 metre diyor acaba yeterli midir? Bir de ne kadar sürede bağlandı acaba internetiniz?

Hocam santral derken tam olarak ne oluyor bilmiyorum NetSpeed uzerinden altyapı sorgulaması yaptığımda saha dolabına 20 metre diyor acaba yeterli midir? Bir de ne kadar sürede bağlandı acaba internetiniz?

Hocam interneti 20 metre uzağınızdan alıyorsunuz diye düşünün 100 MB'den yüksek bir hız bile alabilirsiniz hocam internetim 3 haftada bağlandı oda COVID yüzünden.

Yeni konular

Geri
Yukarı