Turk Telekom'un arayıp Superonline başvurumdan vazgeçirmesi

Şimdi sizin kimlik bilgilerinizi aldılar ve büyük ihtimal size paket sattılar. Size onaylıyor musunuz veya kabul ediyor musunuz, sesim geliyor mu, gibi bir kelime oyunu yaptırıp D smart veya digitürk paketi satmış olabilirler. Ne yazık ki böyle bir şey varsa itiraz edemiyorsunuz. Tüketici haklarına şikayet dair etseniz. İlgili firma oraya ses kaydı yolluyor şu müşteriye şu paketi sattık onaylıyor musunuz diye sizde evet dediğiniz için işlemi onaylamış oluyorsunuz. Umarım böyle bir şey olmaz. Burada detaylı anlatılmış. Telefonda taahhüt ve dolandırıcılık.. Tuzaklara dikkat..
E devlete giriş yapıp Mobil/Sabit/İnternet/Kablo Tv/Uydu İşletmecilerinden Borç/Alacak Sorgulama ve Ödeme/iade İşlemleri adresini ziyaret edin adınıza bir işlem yapıldıysa buradan borç ve yasal takibi görebilirsiniz.
Başıma gelenle nerdeyse aynı ama tekrardan bu numarayı aradığımda Tuşladığınız TC kimlik numarası deyip kapanıyor. Daha hiçbir kurulum olmadı başvuruyu nasıl iptal edebilirim. D-Smart kurulumunu cumartesi günü yapıcaklar D-Smart ı arayıp iptal edebilirmiyim başvuruyu.
Başıma gelenle nerdeyse aynı ama tekrardan bu numarayı aradığımda Tuşladığınız TC kimlik numarası deyip kapanıyor. Daha hiçbir kurulum olmadı başvuruyu nasıl iptal edebilirim. D-Smart kurulumunu cumartesi günü yapıcaklar D-Smart ı arayıp iptal edebilirmiyim başvuruyu.
E Devlet de sadece superonline da abonelik gözüküyor.

Son düzenleme:
E Devlet de sadece superonline da abonelik gözüküyor.
D smart için geldiklerinde hiç bir yere imza atmayın veya feshedilmesi için imza atılacaksa bile iyice okuyun öyle imza atın. D smart için gelenlere kurulum yaptırtmayın ben istemiyorum deyin evden kovun. Ara ara E devlette dediğim yere bakın D smart veya Digitürk aboneliği görürseniz hemen itiraz edin.

D smart için ekip gelmeden başvuruyu iptal ettiremezmiyim ? Birde telefonumda D smart dan gelen şöyle bir mesaj var; "Sn Uyemiz D-Smart kurulum / servis isleminiz icin 21/07/2018 tarihine randevunuz alinmistir. Teknik Servisimize 2126908703 nolu telefondan ulasabilirsiniz. B002"
Burdaki numarayi aramalimiyim iptal icin ?

D smart için ekip gelmeden başvuruyu iptal ettiremezmiyim ? Birde telefonumda D smart dan gelen şöyle bir mesaj var; "Sn Uyemiz D-Smart kurulum / servis isleminiz icin 21/07/2018 tarihine randevunuz alinmistir. Teknik Servisimize 2126908703 nolu telefondan ulasabilirsiniz. B002"
Arayıp söyleyin boşuna gelmeyin ben istemiyorum diye bakalım ne diyecekler.

Aksiyon filmi gibi :D. Bu arada geçmiş olsun hocam umarım olay kötü yerlere gitmez. Kolayca çözülür.

Cevaplar için teşekkür ederim herkese. Takipte kalırsanız sevinirim. Şu olayı yardımlarınızla çözüp ders çıkarmam lazım.
Evet arkadaşlar son durumu aktarmak istiyorum sizlere. D smartı arayıp kurulumu iptal ettirdim o halloldu daha sonra superonline ı arayıp ordaki başvuru durumumu da öğrendim oda iptal oldu, sonra TTNeti aradım ve bana herhangi bir başvurum olmadığını söylediler ayrıca bu bahsettiğim 0850 li numara 3-4 defa beni arayıp superonlinedan aradığını söylediler halbuki dün TTNet den aradıklarını söylemişlerdi neyse sonra halimi hatrımı sordu hattaki kişi ne alakaysa artık sonra başvurum olduğunu söylediler bende vazgeçtiğimi söyleyip konuşmayı bitirdim.Bu konuşmadan sonrada aynı kişiler 0850 484 2491 bu numaradan aradılar gine aynı şeyleri zırvaladılar bende kapattım şuanda hiçbiyerde başvurum yok inşallah ilerde de bi sıkıntı çıkmaz. Bunu okuyan arkadaşlarıda uyarmış olim bu tarz ne olduğunu bilmediğiniz numaralar ararsa hiç açmanıza bile gerek yok açsanız bile yaptıkları hiçbir teklifi onaylamayın, kabul etmeyin çok avantajlı gözüken ama aslında olamicak paketler öneriyolar ve bu paketi size özel olarak hazırladık gibisinden laflarla kandırmaya çalışıyolar.Bana önerdikleri paket 16mbit kotasız TTnetin interneti + D smart 2 yıl boyunca sabit 55 tl. Çok cazip geldiği gerçek ancak normal tarifelerle karşılaştırdığımızda gerçek dışı olduğu çok belli.

Son düzenleme:
Bayi aramış seni Dsmart ve TT üyesi yapmış eğer superonline başvurunuda bayiden yaptıysan bilgilerini onlar satmış olabilir, eğer bayiden yapmadıysan orada çalışan biri data kaçırıyordur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı