Turkce-yama.net güvenilir midir?

Eskiden Türkçe yamalar text dosyalarından ibaretti. Metin editörüyle açıp çeviri görebilir, değiştirebilir ve en önemli güvenli olduğundan emin olabilirdik. Artık oyunlar da karmaşıklaştığı için Türkçe yamalar da program olarak hazırlanıyorlar. Bu şekilde bilgisayar korsanlarına gün doğdu.

Sorunuza gelirsek Google´dan aratıp bulduğunuz bu tarz sitelerden uzak durmanızı öneririm. Kapalı kaynak kodlu bir programın zararlı kod içerip içermediğini anlamın kesin bir yolu yoktur. Bunun yerine oyunları İngilizce altyazıları açarak oynamanızı öneririm. Bu sayede İngilizce bilginiz de gelişir.

RDR2 için Türkçe yama arıyordum. Karşıma bu site çıktı. Güvenilir bir site midir?
Ben buradan indirdim hocam. Sorunsuz kullanıyorum. Yapay zeka kullanılıyor çevrilirken, deneyebilirsiniz.

Türkçe yamacı sitesine girip çıkarsak bir şey olmaz değil mi?

Hayır sadece oradan dosya indirip kurarsan virüs bulaşıyor.
Bunun yerine oyunları İngilizce altyazıları açarak oynamanızı öneririm. Bu sayede İngilizce bilginiz de gelişir.

Böyle bir çözüm yok. Çünkü bir oyunu İngilizce oynamak kendi dilimde oynamak kadar keyifli olmuyor. İngilizce oynarım ve anlarım da ama yine de mümkün olduğunca ve imkanlar el verdiğince Türkçe yama ile oynamayı tercih ediyorum. Çünkü daha keyifli oluyor. İngilizce profesörü olsaydım bile yine Türkçe yama ile oynamayı tercih ederdim. Çünkü bu dil bilmekten öte keyif meselesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı