Turkcell 4.5G vs Türk Telekom VDSL

Jacob Jason

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar. Bilmediğim bir konu üzerine konu açma istediği duydum. Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdi ben kendi çapımda kullandığım iki interneti: Turkcell 4.5G mobil interneti ve Türk Telekom VDSL 35MB sınırsız interneti bir bulut oyun sisteminde denedim. Download hızı olarak Türk Telekom VDSL ile 35MB download hızı buluyorum hız testinde. Ancak Turkcell mobil internetimde daha az download hızı olmasına rağmen daha akıcı oyun performansı alıyorum. Mobil veriden bağlandığımda ev internetinden daha iyi sonuç veriyor yani. Bu konularda çok bilgim olmadığı için sizlere danışmak istedim. Acaba VDSL modemim sadece 2.4GHz destekliyor sorun ondan mı kaynaklı. 5GHz modem olsa sorun düzelir mi? Eğer öyle ise Ethernet kablosu ile 5GHz desteği olan bir router bağlasam 5GHz performansı alabilir miyim? Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ping sorunu yaşıyorsunuz.
2.4 ya da 5 ghz kullanmanız fark etmiyor.

Ping nedir? - bu konuyu inceleyebilirsiniz.
Kafanızdaki birçok soruyu cevaplayacaktır.

Ayrıca ev internetinden bağlanırken kablo kullanmanızı öneririm.

Ping sorunu yaşıyorsunuz.
2.4 ya da 5 ghz kullanmanız fark etmiyor.

Ping nedir? - bu konuyu inceleyebilirsiniz.
Kafanızdaki birçok soruyu cevaplayacaktır.

Ayrıca ev internetinden bağlanırken kablo kullanmanızı öneririm.
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Yönlendirdiğiniz konuyu araştıracağım.

Kesinlikle ev interneti daha iyi olacaktır. 4G hızı hiçbir zaman sabit kalmaz,sürekli değişir. Ben TurkTelekom VDSL kullanıyorum 50mbit ve sorunsuz. Hep aynı hız, ama Turkcell 4G 0Mbit - Vodafone 4G 3Mbit - TurkTelekom (avea) 4G 20-40Mbit. Yani 4G eşittir rezillik.

Öncelikle ilgilenip mesaj atanlara teşekkür ederim. Problem başka bir şeyden kaynaklanıyormuş. Açıklayayım en azından aynı sorunla karşılaşanlara yardımcı olur. Ev internetimin download hızının düşme sebebi iOS cihazlarda hem bluetooth hem de wifi açık durumda ve ikisini de 2.4GHz üzerinden kullanıyorsanız parazitlenme yapıyormuş ve performansı düşürüyormuş. Çözüm ise ev interneti modemini 5GHz kullanmak. Benim modemim 5GHz desteklemediği için bluetooth kapalı şekilde kullanıyorum.

Geri
Yukarı