Turkcell bayisinden alınan Samsung adaptör orijinal midir?

adem1903

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5 5010U 8+8 DUAL 16GB 1600MHz RAM GT 840M NVİDİA 240GB GIGABYTE SSD
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Dün Turkcell'in resmi bayisinden yeni bir Galaxy A34 5G cihaz aldım. Cihazla birlikte de orijinal olduğu söylenen bir adaptör aldım. Daha önce Turkcell pasaj üzerinden aynı adaptörü ve aynı telefonu almıştım. Adaptörün 1. versiyon halini almıştım. Tahmin edin ki adaptör sahteymiş. Bende cihazın batarya sağlığının %80'e düşmesi sonucu ve internette orijinal ve sahte adaptörün farkını gördüğüm de anladım.
Adaptörü ilk aldığımda biraz kullandıktan sonra yere düşürmüştüm ve içinde bir şeyler tıkırdıyordu salladığımda. 1 yıl sonra adaptörü tekrar düşürdüm ve çalışmaz oldu. Bende sökmeye karar verdim. Sökünce de tıkırdayan şeyin ağırlık verilmesi için konulan demir kare bir parça olduğunu gördüm. Şimdi ben yeni aldığım adaptöre 650 TL ödedim ve yine de orijinal olduğundan çok şüpheciyim. Telefonu 1 kere şarja taktım ve değerler aşağıdaki şekilde. Sizden ricam bu konuda yardımcı olmanızdır.

Adaptörün kutusunu eve gidince gönderirim. Yine adaptör kutusuda pek orijinal olabilecek simayı vermiyor.

Dosya Ekleri

• 20240215_173737.jpg
    20240215_173737.jpg
    67,2 KB · Görüntüleme: 36
  • Screenshot_20240215_173422_Device care.jpg
    Screenshot_20240215_173422_Device care.jpg
    45,3 KB · Görüntüleme: 30
  • Screenshot_20240215_172930_Device care.jpg
    Screenshot_20240215_172930_Device care.jpg
    43,6 KB · Görüntüleme: 32
Dün Turkcell'in resmi bayisinden yeni bir Galaxy A34 5G cihaz aldım. Cihazla birlikte de orijinal olduğu söylenen bir adaptör aldım. Daha önce Turkcell pasaj üzerinden aynı adaptörü ve aynı telefonu almıştım. Adaptörün 1. versiyon halini almıştım. Tahmin edin ki adaptör sahteymiş. Bende cihazın batarya sağlığının %80'e düşmesi sonucu ve internette orijinal ve sahte adaptörün farkını gördüğüm de anladım.
Adaptörü ilk aldığımda biraz kullandıktan sonra yere düşürmüştüm ve içinde bir şeyler tıkırdıyordu salladığımda. 1 yıl sonra adaptörü tekrar düşürdüm ve çalışmaz oldu. Bende sökmeye karar verdim. Sökünce de tıkırdayan şeyin ağırlık verilmesi için konulan demir kare bir parça olduğunu gördüm. Şimdi ben yeni aldığım adaptöre 650 TL ödedim ve yine de orijinal olduğundan çok şüpheciyim. Telefonu 1 kere şarja taktım ve değerler aşağıdaki şekilde. Sizden ricam bu konuda yardımcı olmanızdır.

Adaptörün kutusunu eve gidince gönderirim. Yine adaptör kutusuda pek orijinal olabilecek simayı vermiyor.

Check Warranty buradan adaptör üzerindeki seri numarası ile sorgulayabilirsiniz.

Yanıltmak istemem ama hiçbir samsung adaptörünün üzerindeki yazılar o kadar koyu tonlu değil. O yüzden sahte bana göre.

Yanıltmak istemem ama hiçbir Samsung adaptörünün üzerindeki yazılar o kadar koyu tonlu değil. O yüzden sahte bana göre.

Evet dediğiniz gibi bende özellikle ona takıldım. Samsung müşteri hizmetleri ile görüştüm üzerinde bandrol var mı dediler yok dedim. Üzerinde Samsung bandrolü bulunmayan hiçbir ürünün Samsung'a ait olmadığını söylediler ben de dün aldığım için yarın iade edeceğim.

Ben Amazon'dan aldim boyle benimki orijinal gibi seninki de cunku Samsung yazilari tıpatıp aynı.

Dosya Ekleri

• 20240215_184200.jpg
    20240215_184200.jpg
    64,3 KB · Görüntüleme: 17
Cihazı alırken ve adaptörü de alırken kendilerine belirtmiştim. Bir önceki adaptörümü yine Turkcell'den aldığımı ve sahte çıktığını yani kendisine yine aynı şekilde bunu da sahte çıktığını söyleyeceğim ve iademi kabul etmek zorunda olduğunu düşünüyorum.

Ben Amazon'dan aldim boyle benimki orijinal gibi seninki de cunku Samsung yazilari tıpatıp aynı.

Telefonun şarjı ne kadar dayanıyor?

Bende de hizli pil dususu yasandi 3 aydir kullanıyorum telefonu pil sagligi yuzde 90 da.
7.5 saat ekran suresi aliyorum A34 5G'de 120 Hz ile. Oyunsuz.

Evet dediğiniz gibi bende özellikle ona takıldım. Samsung müşteri hizmetleri ile görüştüm üzerinde bandrol var mı dediler yok dedim. Üzerinde Samsung bandrolü bulunmayan hiçbir ürünün Samsung'a ait olmadığını söylediler ben de dün aldığım için yarın iade edeceğim.
Bununla ilgili YouTube'dan karşılaştırma videoları var bir inceleyin istereniz.

Geri
Yukarı