Turkcell Fiber Altyapısı Nasıldır?

mcmillian

Kilopat
Arkadaşlar bulunduğum binada fiber altyapısı mevcut değil. Bunun için bir başvuru oluşturdum.

Forumdaki arkadaşlarımdan ricam Turkcell fiber altyapısını kullanan var mı?
Bağlantı problemleri yaşıyor musunuz?
Turkcell Fiber Sistemi hakkında olumlu-olumsuz düşüncelerinizi belirtebilir misiniz?

Teşekkürler.

Fiber altyapısı mevcut değilse anladığım kadarıyla altyapı çalışması yapılsın diye talepte bulundunuz. Bu kolay bir iş olmadığı için tek bir müşteri için fiber hat çekeceklerini zannetmiyorum. Ama olurda çekerlerse diye 2 yıl SuperOnline fiber kullandım 1 kere bile hız düşmesi, bağlantı kopması yaşamadım 25 Mbps paket kullanıyordum 24.50-24.85 Mbps arası hız geliyordu, ping hiçbir zaman yüksek olmadı her zaman 10 ms altında çıkıyor SpeedTest üzerinde. Yani kesinlikle memnun kalınacak bir firma.

Aslında şöyle anlatayım.

Karşı Sitemizde Fiber alt yapısı mevcut. Bugün o siteye gittim baktım nasıl dizayn etmişler nasıl eve kabloyu döşemişler gitti baktım. Hatta tanıdığım komşunun evine de girdim bu komşu inanın 80 yaşında ve evinde Fiber internet var Torunları kullanıyor. Bizim binada en fazla 65 üst sınır yaşında insanlar var. Olay sırasıyla şöyle;

Oturduğum bina 3 blok halinde bitişik. Her blokta 10 daire mevcut. Toplam 30 daire. Blok-1'in dış duvarının kısmında SuperOnline kablosu mevcut. Ben diyorum ki SuperOnline hattını binaya taşısın.
3 Blok'a 1'er adetten Box yerleştirsin yani Kutu. Bu kutunun binaya girişi için 3-4 tane farklı yöntemler geliştirdim. Bu yöntemlerin oluş şekline göre tek tek anlattım.

İnsanlardan biri yok ben istemem. Öbürü diyor ki orayı kırma sanki kırılacak bir taraf da var altı üstü ufacık bir delik açacaklar.

Başkası güzel olur diyor hatta örnek veriyor. "Eşekle gitmektense Uçakla gitmeyi tercih ederim" diyor. Eyvallah kendisine teşekkür ederim.

Toplam 30 daireden 6-7 kişi bilemedin 8 kişinin evinde internet var o da ADSL. Evinde internet yok adam gelmiş diyor ki ben istemem veya orayı kırma,buraya dokunma.

Şunu da söyleyeyim diyelim kabul edildi bu sistem evinde internet olmayıpta interneti olanlarla beraber inanın 30 daire kendi içerisinde 30 siyasi parti kurarlar. Seçimlere bile girerler o derece.

Ne yapacağım bilemiyorum. Sonra boş boş konuşurlar Avrupa bizden çok ileri biz niye gelişemiyoruz. Düşünün artık ne demek istediğimi.

İşte internet kullanmayanlar tabiki binanın bi yerlerinden bişeyler geçmesini istemiyor yani yanlış bir düşünce ama Türk insanının genel yapısı bu yönde benim işime yarar bişey yoksa düzen bozulmasın kafasındalar. Dediğim gibi topluca talepte bulunursanız ve bir şekilde yapılırsa memnun kalacaksınız özellikle Adsl den sonra ilaç gibi gelecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı