Turkcell fiber düşük indirme hızı

EkremKaymaz

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Turkcell fiber kullanıyorum ve 50-75 Mbps arası alıyorum. Ama oyun indirmeye gelince Steam Ubisoft vs. hiçbiirinde 3.0 MB/s'yi geçmiyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun bir cok sebebi olabilir. Altyapi kaynakli olup olmadigini ogrenmek icin oncelikle ISP'ni arayip gorus.

Altyapi kaynakli bir sorun yoksa:
- Mumkunse tum kablosuz baglantilar devre disi birakildiktan sonra, farkli bir cihazi kablo ile aga baglayip test et. Bu noktada sorun varsa DNS adreslerini gozden gecir. ISP'lerin varsayilan DNS sunuculari bazen yeterli performans veremeyebiliyor.
- DNS ler ile sorun cozulmediyse farkli servisleri kullanmayi dene. Yasadigin hiz problemi Ubisoft veya Steam sunucularina ozel bir sorun olabilir.
- Tum servislerde hiz sorunu yasiyorsan ankastreni kontrol etmek icin bir elektrikci cagir. Mumkunse ankastrenin son ucunda olcum yaptir. Hat degerlerin bircok farkli sebepten etkilenebilir.

Mbps ile MB farklıdır.

Farklıdır zaten fakat 10Mbps = 1MB downloada eşit olduğu için arkadaşın 5 ila 7.5mb/s indirme hızı alması gerekli. Sorunu da burada başlıyor zaten.
Turkcell fiber kullanıyorum ve 50-75 Mbps arası alıyorum. Ama oyun indirmeye gelince Steam Ubisoft vs. hiçbiirinde 3.0 MB/s'yi geçmiyor. Ne yapmalıyım?

Bu sorunu uzun süredir mi yaşıyorsunuz yoksa yenilerde mi başladı. Eğer yeni ise internet sağlayıcınız ile ilgili geçici bir sorun yaşanmış olabilir. Steam, Ubisoft gibi programlarda bir şey bilemiyorum fakat internet üzerinden indireceğiniz dosyalarda IDM kullanmanızı tavsiye ederim internet hızınızı neredeyse sonuna kadar kullanarak dosya indirebiliyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı