Turkcell SuperBox düşük indirme hızı sorunu

Hocam bende özel mesaj atamıyorum. Bunun için yetkiniz yok diyor. Buyrun buradan konuşalım kafanızdaki soruları elimden geldiğince yanıtlamaya çalışayım.
Herkes Turknet'in ping probleminden bahsederken sizin aldığınız pingin 5 olduğunu görüyorum. Fiber geçen noktalardan mı kaynaklanıyor diye düşünecekken Yapa yazdığını gördüm ve ufak bir araştırma yaptım. Santrale 600 mt olmanız pingin 5 olmasını açıklıyor.

Hocam evet bende Yapa altyapısına geçmeden önce mesafeden dolayı tedirgindim fakat riske girip geçtim ve çok mutluyum. Direk santralden aldığım için pingim böyle olabilir çünkü TurkNet Yapa santralleri birbirlerine fiber kablolar ile bağlı diye biliyorum yani gecikme en az seviyede oluyor. Bölgemde maalesef fiber ve VDSL hizmeti yok. Komşularım ADSL2+ ile maksimum 16 mbit download alabiliyorken ben Yapa sayesinde VDSL2 altyapısı üzerinden 50 mbit download 8 mbit upload alabiliyorum. Ama bölgemdekilere bunlardan bahsetmedim çünkü onlar da geçerse yoğunluktan hız düşüşü ve ping olmasından korkuyorum [emoji23]. Fakat daha önce de ADSL2 kullanırken de hız testlerinde pingim hep 5-10 arası çıkıyordu. Şu anda da 4-7 arası gidip geliyor. Cs Go da sabit 40-50 arası, Pubg de 60-65 arası ping değerine sahibim. Çok karışık yazdım konudan konuya atladım umarım anlatabilmişimdir. Kusura bakmayın iyi akşamlar.
Herkes Turknet'in ping probleminden bahsederken sizin aldığınız pingin 5 olduğunu görüyorum. Fiber geçen noktalardan mı kaynaklanıyor diye düşünecekken Yapa yazdığını gördüm ve ufak bir araştırma yaptım. Santrale 600 mt olmanız pingin 5 olmasını açıklıyor.

24 Mbit download, 5 Mbit upload hızım var. Hız testlerinde pingim 1-2 arasında gidip geliyor. Cs Go Türkiye serverlarında 5 pingle oynuyorum. Faceit Almanya serverından 35-40 arası, diğer Avrupa ülkelerinde 40 50 arasında ping alıyorum. Turknet'e geçersem bu değerlerden mahrum kalmak istemiyorum açıkçası.

24 Mbit download, 5 Mbit upload hızım var. Hız testlerinde pingim 1-2 arasında gidip geliyor. Cs Go Türkiye serverlarında 5 pingle oynuyorum. Faceit Almanya serverından 35-40 arası, diğer Avrupa ülkelerinde 40 50 arasında ping alıyorum. Turknet'e geçersem bu değerlerden mahrum kalmak istemiyorum açıkçası.
Hocam sizin Yapa değil sanırsam bölgenizde varsa turknet kullananlara yoksa da TT kullananlarla konuşun ping nasıl, hız testi yapın modem istatisklerinden kayıp değerlerine falan bakın ona göre karar verin. Zaten şu anda fiber yoksa bulunduğunuz konumda her türlü TT altyapısıyla kullanacaksınız o yüzden ping değerleriniz çok oynamaz diye düşünüyorum. Ama en iyisi diğer ISS leri test ederek karar vermek.

Hocam sizin Yapa değil sanırsam bölgenizde varsa turknet kullananlara yoksa da TT kullananlarla konuşun ping nasıl, hız testi yapın modem istatisklerinden kayıp değerlerine falan bakın ona göre karar verin. Zaten şu anda fiber yoksa bulunduğunuz konumda her türlü TT altyapısıyla kullanacaksınız o yüzden ping değerleriniz çok oynamaz diye düşünüyorum. Ama en iyisi diğer ISS leri test ederek karar vermek.
Superonline fiber kullanıyorum. Turkneti arayıp sorduğumda 75 mbit destekledigini 35 mbit paketi önerdiklerini söylediler. Pingi arastirmam gerekiyor.

Superonline fiber kullanıyorum. Turkneti arayıp sorduğumda 75 mbit destekledigini 35 mbit paketi önerdiklerini söylediler. Pingi arastirmam gerekiyor.
Gerçek fiber mi yoksa FTTC sistem diye geçen kabinete kadar fiber yani VDSL mi kullanıyorsunuz eğer VDSL ise pinginizde çok oynama olmayacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı