Turkcell GeForce NOW Rezaleti

GeForce NOW'ı tartışıyoruz burada. Oyun amaçlı sistemleri, fiyatları ve konsolları tartışıyoruz. İşin içine tasarım masarım sokarsa o ekran kartını almak zorunlu olur senin için zaten, illa bunu yazıp da mesajı bir paragraf daha uzatmam mı lazım düzgün anlaşılmak için?
GeForce Now'da RDR 2 oynarken eğlenirsin umarım.

Geçtiğimiz günlerde burada fiyatlar açıklandıktan sonra, Geforce Now fiyatlandırma rezaleti başlıklı bir konu açmıştım. Konuda Turkcell'ê para kazandırmak yerine gidip Avrupa sunucusundan hesap alınması gerektiğini ve kimsenin gazına gelinmemesini gerektiğini tartışmıştık. Arkadaşlar yorumlarda tahmin edilenler gerçek oldu ve Turkcell GeForce NOW Avrupa alımlarını VPN dahil olmak üzere tamamen kapattılar. Sadece Türkiye üzerinden alım yapabileceksiniz. Bu rezalet sisteme de ve firmaya da para kazandırmayın. Türkiye gerçeklerinin tekrar tekrar her seferinde yüzümüze vurulacağı gerçeği hiçbir zaman değişmeyecek. Bize eğlenmek, kafa dağıtmak ve stres atmak haram. Hadi hayırlı olsun.
Google Stadia gelmesini bekleyin, diyeceğim bende ama Stadia kullanırken oyunu Stadia mağazasından almak gerekiyormuş.

Aylık lincimi de yemiş oldum temizinden. Gelip fakir edebiyatı çekmeyi bırakın. 50 Mbps internet bile lüks ülknin çoğu yerinde 🤣 75 TL orta okul, liseli gençler için pahalı olabilir ama şu anda 75 TL hiçbir şey. Geçen eve yemek söyledik 120 lira gitti. Hafta sonu markete, pazara gittik 1 haftalık tedarik 250 lira. Elektrik faturası 150 lira. Doğalgaz 300 lira. Bunların yanında aylık 75 lira hiçbir şey. Emin ol üniversite öğrencilerinin bile büyük kısmı rahatça aylık 75 TL ödeyebilece durumda. Turkcell de buna güvenip bu fiyatı çekti zaten. Ödeyecek durumdasın, başka alternatifin yok Cloud Gaming için. O zaman da ödüyorsun işte ister istemez. Turkcell'in derdi insanlar beni sevsin değil ben onları "seveyim".
Tamam. Madem 75 lira fazla değil, her ay ver elime 75 lira o zaman? Zorunda da değilim vermeye. Eski de olsa evime bir PS3 veye Xbox 360 koyarım oyunlarım yeni olmaz ama en azından uzun vadede çok kazançlı bir şekilde eğlenirim.

Tamam. Madem 75 lira fazla değil, her ay ver elime 75 lira o zaman? Zorunda da değilim vermeye. Eski de olsa evime bir PS3 veye Xbox 360 koyarım oyunlarım yeni olmaz ama en azından uzun vadede çok kazançlı bir şekilde eğlenirim.
@Shimada Sensei bu arkadaşta sizin paranızı vermek zorunda değil. Alamıyorsanız yapacak bir şey yok. Fiyat indirimi ya da başka bir platform bekleyin.

Konuyu fiyata çevirdiler. Konu fiyat değil burada. Konu kullanıcıların rızası ve isteği olmadan, Avrupa'da ki hesaplarının silinip, tüm satın alımların kapatılması ve seni beni bu fiyatlara mahkum edilmesi.
Dolaylı yoldan da olsa fiyat yüzünden etkiliyor. Dediğiniz gibi Avrupa'ya erişim kapatılıp 75 liralık olan paketi zorla satmaya çalışacaklar.

Geri
Yukarı