Turkcell GNÇ paketinden nasıl yararlanılır?

Jackersx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar asıl sorum şudur; ben başka bir operatördeyim ve benim hat 1 çekerken, arkadaşımın hattı Turkcell ve Full çekiyor. O yüzden ben de ona geçiş yapacağım ama şöyle bir sorunum var, hat 10 yıllık falan olduğu için hat babamın üzerine ve ben Turkcell'e babamın bilgileriyle internetten başvurarak geçiş yapabiliyorum ama gnç paketlerini alamıyorum. Sanırım şöyle bir şey var duyduğuma göre, hat sahibi ve kullanan diye ayrıca uygulamadan yapılıyormuş. Birisi detaylıca anlatma şansı var mıdır bu olay nasıl oluyor?

GNÇ paketlerine ya da normal Turkcell paketlerine, operatör taşıyanlara özel kampanyalarda bulunan paketlere herhangi bir Turkcell bayisine giderek geçebilirsin.

En son 24 yaşına kadar GNÇ paketlerinden yararlanabiliyordun. Hat sahibi sen olacaksın ki GNÇ'den yararlan, kullanıcı da sen kullanacağına göre sen olursun muhtemelen.

Hat sahibi sen olmana gerek yok, Turkcell uygulamasından kendi TC adını soyadını girince hat senin gibi gözüküyor senin isim falan yazıyor. O şekilde GNC yararlanabilirsin.
Bu sekilde gerceklesiyor evet. Turkcell uygulamasindan hat kullanicisi olarak kendi T.C'nizi girerseniz GNC kullanabiliyorsunuz.

Şimdi operatörümün ne olduğu önemsiz, herhangi bir Turkcell bayisine gidip hattı geçirirken kendi üzerime alabiliyor muyum? İnternet üzerinden yapmak mantıksız o zaman, çünkü paket seçtirip geçiriyor o zaman da gnç paketini seçemiyorum hat babamın olduğu için. Ben Türk Telekom müdürlüğüne gidecektim oradan babamın üzerinden hattı kendi üzerime alıp öyle numarayı taşıyacaktım Turkcell'e, gerek yok mu o zaman şimdi? Numara taşımak değil olay, asıl mesele numarayı taşıdıktan sonra hattı benim üzerime yapmak. Ama Turkcell'de hat devir ücreti var mı acaba internette bir var bir yok diyorlar hiçbir şey anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi operatörümün ne olduğu önemsiz, herhangi bir Turkcell bayisine gidip hattı geçirirken kendi üzerime alabiliyor muyum? İnternet üzerinden yapmak mantıksız o zaman, çünkü paket seçtirip geçiriyor o zaman da gnç paketini seçemiyorum hat babamın olduğu için. Ben Türk Telekom müdürlüğüne gidecektim oradan babamın üzerinden hattı kendi üzerime alıp öyle numarayı taşıyacaktım Turkcell'e, gerek yok mu o zaman şimdi? Numara taşımak değil olay, asıl mesele numarayı taşıdıktan sonra hattı benim üzerime yapmak. Ama Turkcell'de hat devir ücreti var mı acaba internette bir var bir yok diyorlar hiçbir şey anlamadım.
Baban ile gidebilirsin. Tek başına gidip hattı geçiremezsin.

Geri
Yukarı