Turkcell ile Avea Arasındaki Fark

Ben 500 dakika + 2000 mesaj + 2 GB sınırsız internete 30 ₺ ödüyorum. Hala bu kampanya geçerli mi bilmiyorum ama AVEA'nın diğer operatörlerden daha hesaplı tarifeler sunduğu kesin.

Yorumlara bakmadım ama bir Avea kullanıcı olarak şunu söyleyebilirim ki 500 dakika+5000 SMS+ 2 GB internet paketim var. 23 TL ödüyorum. Hepsi sıkıntılı. Her yerde çekmiyor, kesilmeler had safhada. Telefonum daha yeni. 2G, 3G ve 4G özellikleri var. 3G kullanırken gideri var ama çok hızlı değil. 2G'de Whatsapp'ta mesaj dahi atamıyorum yani. Vodafone'a önümüzde ki günlerde geçmeyi düşünüyorum ama çok zor bir ihtimal...

Ben 500 dakika + 2000 mesaj + 2 GB sınırsız internete 30 ₺ ödüyorum. Hala bu kampanya geçerli mi bilmiyorum ama AVEA'nın diğer operatörlerden daha hesaplı tarifeler sunduğu kesin.

Siz toplu paketten bahsediyorsanız tabii ki Turkcell pahalı ama sırf internet paketi olursa Turkcell derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki firmayı da sevmiyorum. İkiside insanları kazıklama üzerine kurulmuş firmalar. Turkcell'de aşırı yüksek fiyatlar ve çok yüksek sürpriz faturalar. Avea da ise faturasız kullandım iki kez 20+ TL'yi tek seferde yuttu...

Sana farkı söyleyeyim. En hızlı internet Turkcell'de neden mi çünkü her yerde çekim kuvveti yüksek ve her daim neredeyse +3G ben her ay 30 TL Sınırsız 2 GB POS paket yapıyorum. Pc'den indirdim diziyi bazen telefondan daha hızlı indirdiğim oluyor.

Mesela arkadaşım var Avea'lı Turkcell'den geçme oda çocuğun ortam iyi kızlar falan sohbet tak müzik açacak 5 dk da yüklüyor youtube'dan Allah'tan yanında ben varım veriyorum telefonu :D Avea pişmanlıktır Turkcell'den Avea'ya geçip de ben çok memnunum diyeni görmedim ben şahsen :S

O zaman ilk beni görmüş olacaksın. Turkcell hattıma her ay 30 TL kontör yüklüyordum ve bu ücretin karşılığını alamadan bitiyordu. Avea'ya geçtim 28 TL idi sanırsam, her yöne 500 Dk ve 5,000 SMS + 2 GB internet kullanıyorum. Gayet de memnunum. 2-3 senedir Avea'dayım ve bundan önce de her yöne 500 Dk, 1,000 SMS + 1 GB internet kullanıyordum 19 TL'ye.

Telefonun çekmediği tek yer Bartın'da 2 dağın arasında kalan bir piknik alanı oldu. Vodafone da çekmiyordu aynı bölgede. Bu da önceden test ettiğim internet hızı sonucu.

68lB6NX.jpg

O zaman ilk beni görmüş olacaksın. Turkcell hattıma her ay 30 TL kontör yüklüyordum ve bu ücretin karşılığını alamadan bitiyordu. Avea'ya geçtim 28 TL idi sanırsam, her yöne 500 Dk ve 5,000 SMS + 2 GB internet kullanıyorum. Gayet de memnunum. 2-3 senedir Avea'dayım ve bundan önce de her yöne 500 Dk, 1,000 SMS + 1 GB internet kullanıyordum 19 TL'ye.

Telefonun çekmediği tek yer Bartın'da 2 dağın arasında kalan bir piknik alanı oldu. Vodafone da çekmiyordu aynı bölgede. Bu da önceden test ettiğim internet hızı sonucu.

68lB6NX.jpg

Çektiği yerde iyi tabii ki ben genel olarak çekmediğini söylüyorum. Genellikle baz istasyonlarını yüksek yere koyarlar normaldir şehir içinde o kadar yansıtıcı etken var ki ayrıca birde ben size avea İst. test sonucunu atacağım. Bartın'da ne kadar aşırı yükleme olabilir ki biz İstanbul'dan bahsediyoruz ne yazık ki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çektiği yerde iyi tabi ki ben genel olarak çekmediğini söylüyorum. Genellikle baz istasyonlarını yüksek yere koyarlar normaldir şehir içinde o kadar yansıtıcı etken var ki ayrıca birde ben size avea İst. test sonucunu atıcam. Bartın'da ne kadar aşırı yükleme olabilir ki biz İstanbul'dan bahsediyoruz ne yazık ki..

Bu test sonucu da İstanbul ne yazık ki... :)

68lB6NX.jpg

Sen seçilmiş insansın demek ki. Avea'nın berbat çekim gücü herkesin dilinde oysaki.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı