Turkcell mobil internet yurtta çekmiyor

mehmet duygun

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Ben üniversite öğrencisiyim yurtta kalıyorum. Şöyle bir problem var, okuduğum üniversite şehrin biraz dışında kalıyor. yurt da aynı şekilde. şehre 10 km uzakta bir yerde mobil veri bazı noktalarda hiç çekmiyor. bazı noktalarda az çekiyor. ben yine fena çekmeyen bir noktasında kalıyorum yurdun. Akşamları CS 2 oynuyorum, yurdun Wi-Fi haliyle hem yavaş hem de pingi yüksek kalıyor. Ben de kendi mobil verimi açıp ortak bağlantı noktası ile bilgisayara bağlıyorum. yurt boş olduğunda sorun olmuyor ama genellikle mobil internetimle oyun oynamaya çalıştığımda bağlantı sorunu veriyor. USB ile bağlanmayı denedim ama yine aynı. Kendi mobil operatörümü aradım olduğunuz konumdan dolayı dediler. Bir destek talebi oluşturdular ama hiçbir şekilde bir müdahale gelmedi. Buraya en yakın baz istasyonu okulun kampüsünde. Bu operatörlere her ay para veriyorum ama doğru dürüst hizmet alamıyorum. Bu problemi nasıl çözeceğim hakkında bana yardımcı olur musunuz?

Not: Mobil operatörüm Turkcell, yine bu yaşadığım sorunda diğer operatörlere göre en iyisi fakat eksik kalıyor belirttiğim gibi. Bilgisayarda veya telefonda hiçbir problem yok hepsini test ettim. Tahminim burada 3 kız yurdu ve 2 erkek yurdu olduğu ayrıca seyrek de olsa normal konutların bulunduğu ve hepimizin tek bir baz istasyonuna bağlandığımızdan yoğunluk yaşadığı yönünde tam bir bilgim olmasa da. Sorunu nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek çözüm mobil baz istasyonu. Yurt müdürlüğüne, belediyeye, Gençlik ve Spor Bakanlığına nereye ulaşabiliyorsanız şikayet edip, mobil baz istasyonu talep edin.

Yani bir şekilde sesinizi duyurun.

Çekmiyor değil altyapı yetersiz kalıyor. Çoğu KYK böyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı