Turkcell mobil veri bazı alanlarda çekmiyor

pohkeddy

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Başlık çok açıklayıcı olmadı, şöyle izah edeyim: Geçen hafta Türk Telekom'dan Turkcell'in hattına geçtim. Süper 20 GB paketini kullanıyorum. Kendi evimde internet hızı 3G'ye düşüyor sürekli, hiç çekmiyor ve 9-13 Mbps aralarında hızı oluyor. Ama şehirin merkez yerlerinde 100 Mbps 120 Mbps arasında dolaşıyor ve çok hızlı oluyor. Altyapı da var mahallede, sebebi nedir? 100 Mbps çeken interneti 10 Mbps olarak kullanmak insanın zoruna gidiyor açıkçası. Telefonum iPhone 8 Plus, şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, yaklaşık 1 ay önce bende Turkcell Superonline'a 100Mbps geçtik. Tarife olduğundan beri bir dalgalanma söz konusu oluyordu. Araman lazım anca oyle düzeltebilirler. Ben yaklasık 3-4 defa aradım, anca gelip yeni nesil modem taktılar. Öyle düzeldi şükür. Bu konuyla pek bir alakam yok ama Turkcell ile konusabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Başlık çok açıklayıcı olmadı, şöyle izah edeyim: Geçen hafta Türk Telekom'dan Turkcell'in hattına geçtim. Süper 20 GB paketini kullanıyorum. Kendi evimde internet hızı 3G'ye düşüyor sürekli, hiç çekmiyor ve 9-13 Mbps aralarında hızı oluyor. Ama şehirin merkez yerlerinde 100 Mbps 120 Mbps arasında dolaşıyor ve çok hızlı oluyor. Altyapı da var mahallede, sebebi nedir? 100 Mbps çeken interneti 10 Mbps olarak kullanmak insanın zoruna gidiyor açıkçası. Telefonum iPhone 8 Plus, şimdiden teşekkür ederim.

İnternet altyapısı ile baz istasyonu ayrı şeyler hocam.

Baz istasyonlarının belli bir kapasitesi var. Mahallenizdeki baz istasyonu yetersiz olabilir.

Geri
Yukarı