Turkcell modem satın almaya zorluyor ve arıza ile ilgilenmiyor

mustafa uz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba TurkNet internet kullanıcısıydım. Altyapı yetersiz olduğu için en fazla 35 Mbps internet alabiliyordum o yüzden Turkcell Superonline'a geçtim. Fiber internet bağlattık. 200 Mbps internet olan bir paket satın aldım tam 9 gün önce internet bağlandı ancak değil 200 Mbps 20 Mbps bile zor görüyorum. Müşteri hizmetlerini arıyorum yapacak bir şey yok ücretli Wi-Fi 6 modem almanız lazım diyor. Resmen satın almaya zorluyorlar. Kendilerine bu yaptığınız dolandırıcılık 200 Mbps internet parası alıyorsunuz 10 Mbps internet veriyorsunuz diyorum ben öyle düşünmüyorum diyor. Daha yetkili birini bağla diyorum yok diyor. 9 gündür mağduruz üstüne bir de ücretli servis gönderebiliriz isterseniz diyorlar. Bugün geldi bir arkadaş baktı internette sıkıntı yok dedi gitti. Sorunu çözmek için tavsiyesi olan var mı? Ya da burada Turkcell yetkilisi var mı? (Ücretli Wi-Fi 6 modemi almış olsam da sorunun düzeleceğinin garantisini vermiyorlar sorun düzelmezse para iadesi yapmayız diyorlar) şaka gibi cidden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an kullandığınız modem marka modeli nedir?
Kablo ile denediğinizde çıkan test sonuçları nedir.

Kullandığınız cihaz yetersiz geliyor olabilir.
Eğer günün sonunda yeni bir modem Router almak isterseniz kesinlikle internet servis sağlayıcısının modemini almayın.
Yazık günah bir halta yaramıyor Wi-Fi 5-6 haricinde tak kullan şeklinde ihtiyaca göre şekillendiremiyorsunuz ayar yapamıyorsunuz. Kısıtlı özelliklere sahip. Özellikler kısıtlanıp satıyorlar.

Keenetic öneririm mesela Keenetic Hero DSL.
Ya da Wi-Fi 6 destekli modellere bakın isterseniz tabii telefonda bilgisayarda Wi-Fi 6 var ise daha iyi olur.

Bende de fiber var 100/20 + Keenetic Hero DSL

K

Modeme kablo ile bağlanınca da 20 Mbps'mi alıyorsunuz?

Kablolu bağlanınca 100-120 görüyor.

Şu an kullandığınız modem marka modeli nedir?
Kablo ile denediğinizde çıkan test sonuçları nedir?

Kullandığınız cihaz yetersiz geliyor olabilir.
Eğer günün sonunda yeni bir modem Router almak isterseniz kesinlikle internet servis sağlayıcısının modemini almayın.
Yazık günah bir halta yaramıyor Wi-Fi 5-6 haricinde tak kullan şeklinde ihtiyaca göre şekillendiremiyorsunuz ayar yapamıyorsunuz.

Keenetic öneririm mesela Keenetic Hero DSL.
Ya da Wi-Fi 6 destekli modellere bakın isterseniz tabii telefonda bilgisayarda Wi-Fi 6 var ise daha iyi olur.

Bende de fiber var 100/20 + Keenetic Hero DSL

Dostum şunu demek istiyorum. Bunların beceriksizliği yüzünden ben neden ücret ödeyip yeni modem alayım. Sorunu onlar çözmeli.
Superonline'nın kendi modemi. Eski ama belli. Bugün değiştirdiler ama sorun çözülmedi hala aynı.

K

Kablolu bağlanınca 100-120 görüyor.

Dostum şunu demek istiyorum. Bunların beceriksizliği yüzünden ben neden ücret ödeyip yeni modem alayım. Sorunu onlar çözmeli.
Superonline'nın kendi modemi. Eski ama belli. Bugün değiştirdiler ama sorun çözülmedi hala aynı.
Dostum onların beceriksizliği olsa kabloluda da 120 görmezsin. Adamların büyük ihtimal kendi alt yapısı ile uyumlu çalışan modemleri var. Birde kendi firmwire i kurulu olunca firma daha rahat test ve ağ analizi yapar.

Demek modeminde sorun var adamlar ondan al diyolar 🤣 belki iyi bir modemle kablolu 200 görürsün ama sadece modem değil senin pc de desteklemeli.
Yine de kendi iss dan almamalı kesinlikle. Bir halta yaramıyor. :)

Özel başka marka model almalı.
Gibi.

IMG_1141.jpeg

Geri
Yukarı