Elektronik Turkcell Pasaj'da iPhone 15 46.999 TL

S10 Plus ikinci eli 5 bin ile 10 bin arasında, ki toplamda 5 ilan var zaten :D, bunu 10 bine satacağına inanıyorsan hızlıca bir boğaz köprüsü al kendine.

Yazdığın her şey birbirinden yanlış, iPhone çıkış kuru 7,9. S10 Plus çıkış fiyatı 7500 TL dolar kuru 5,3.

Ben alım satımdan bahsetmiyorum ki zarardan bahsediyorum.
Güncel örnek verelim
iPhone 15 47 bin TL-güncel kur 1620 dolar yapar.
S23 25 bin TL-862 dolar yapar.
758 dolar fark var
iPhone sahibi kendi telefonunun fiyatını dığer markalarla eşit görüyor kendini kârlı hissediyor ama fiyatlar eşit değil fiyat ne kadar yüksekse aslında zarar o kadar büyüktür.
Samsung alan adam kalan para ile yatırım yaptığında uzun vadede iPhone sahibinden daha karlı oluyor aslında anlatmak istediğim bu.

20 binden yukarı telefon alıyorsan ihtiyaçlarına göre alırsın, yatırımmış değer kaybıymış değil. Ayrıca Samsung tarafında değişim kampanyaları muhteşem, her sene telefon değişen zengin biriysen de gayet yanında 7-8 binlik hediyeleriyle bayağı avantajlı hale geliyor.

Ayrıca çıkamıyorsanız bu paralara çıkmayın zaten. Ekrana bir şey olsa kamera kırılsa o parayı nereden karşılayacaksınız? Telefonu 3 sene değer kaybetmesin, pil sağlığı düşmesin diye 5 watt ile saatlerce şarj eden, 2 kat kalın kılıflar kullanıp telefonun estetikliğini bozan ve "kamera kalitesi kanzi" diye övünüp o iğrenç lens koruyucuları takıp kendini "işte telefon kullanıyorum!" diye kandıran iPhone kullanıcıları var.

Bu da bir gerçek mesela yani.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı