Turkcell Super Online belli oyunlarda ping artışı

qokhandd

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

İnternet sağlayıcım Turkcell Superonline. Yaklaşık 3 aydır ping problemi yaşıyorum. Speedtest gibi internet hız testlerinde ping değerim olabildiğince çıkıyor ama bazı oyunlarda bu değerler olması gerektiği gibi değil. Örnek verecek olursam Rocket League oynarken bazı sunucularda ping değerim sabit 160 ms değerlerine ulaşıyor. Başka bir sunucuda değerler gayet düşük oluyor. Oyunu oynarken "pingimin yüksek olacağı sunucular" gelmesin diye dua eder oldum. Aynı şekilde World of Warcraft oynarken de başıma geldi. Rocket League'den farklı olarak bu oyunda pingim hep sabit 155-165 bandında. Artık müşteri hizmetleri de sorunumu çözemiyor. 1-2 ay kadar önce aradığımda modem üzerinde yaptıkları ayarlamalar 2-3 hafta süreli de olsa pingin azalmasını sağlıyordu, artık o da yok. En son görüştüğüm çağrı merkezi yetkilisi oynadığım oyunun yöneticilerinden port numaraları almamı ve taraflarına iletmemi istedi ki bana port açabilsinler ve rahat oynayabileyim. Böyle bir çözüm mü olur? Ben belki ileride farklı oyunlar oynayacağım ve aynı bölgedeki sunucuları kullanıyor olacak, her seferinde çağrı merkezini arayıp onlara port numarası mı ileteceğim? Bu durumun tek çözümü VPN kullanmak mıdır? İnternet sağlayıcımı değiştirsem sorun sizce çözülür mü? Şimdiden ilginiz alakanız için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı