Turkcell Superbox port açma

Arkadaşlar bende açıyorum port checkden bakıyorum tcp fail diyor udp success yazıyor anlamadım. Tcp neden açılmaz sizce ayarı TCP/UDP yaptım.

Port'un aktif olarak gozukmesi icin yonlendirilen IP'ye sahip cihazda o portu dinleyen bi yazilimin olmasi gerekiyor.
Ornegin evinizde bi' sunucunuz olsa ama uzerine web server kurulu olmasa 80 portu kapali gozukebilir. Bu portun yonlendirilmedigi anlamina gelmiyor.

turkcell superbox 130 liralık kampanyasında ip sabitleme olmadıgını belirtti.. bende dinaimk dns ile sorunu cozumlemeye calısıyorum ddns sayfasında belirli saglayıcılar var ornegin noip com gibi.. sorunu cozenin yazmasını rica ederim
var mı sorunu cözümleyen bi el atı versin bee

Son düzenleme:
Arkadaşlar selamlar, şu Huawei kule tipi cihaza bir türlü port açamadım, yardımcı olmanız mümkün mü?

İzlediğim adımlar;

1- DHCP disabled.
2- Virtual Server'a açmak istediğim portları ve sunucunun olacağı ıp'yi ekledim (on konumda)
3- DMZ enabled.
4- Special applications (özel uygulamalar) kısmında da port forwardingden bahsediyordu, aynı port ayarlarını orada da girip on yaptım.
5- Ddns'te, no-IP üzerinden domain oluşturup ayarları yaptım, Ddns'e başarılı bağlandı.
6- Router güvenlik duvarını da kapattım.

Buna rağmen halen dışarıdan porta erişebilmiş değilim. 😒

Portmop. IO'dan profil oluşturup open VPN'den giriş yapmayı denedim onda da VPN hatası verdi, VPN açmadı.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Arkadaşlar selamlar, şu Huawei kule tipi cihaza bir türlü port açamadım, yardımcı olmanız mümkün mü?

İzlediğim adımlar;

1- DHCP disabled.
2- Virtual Server'a açmak istediğim portları ve sunucunun olacağı ıp'yi ekledim (on konumda)
3- DMZ enabled.
4- Special applications (özel uygulamalar) kısmında da port forwardingden bahsediyordu, aynı port ayarlarını orada da girip on yaptım.
5- Ddns'te, no-ıp üzerinden domain oluşturup ayarları yaptım, Ddns'e başarılı bağlandı.
6- Router güvenlik duvarını da kapattım.

Buna rağmen halen dışarıdan porta erişebilmiş değilim. 😒

Portmop. IO'dan profil oluşturup open VPN'den giriş yapmayı denedim onda da VPN hatası verdi, VPN açmadı.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Arada router kullanıyor musunuz?
Kullanıyorsanız DMZ onun IP adresine verin. Ben arada microtik kullanıyorum.
Modem IP adresi: 192.168.0.1.
Router IP adresi: 192.168.1.1.
Router aldığı IP: 192.168.1.50.
DMZ: 192.168.1.50.
Router içi:

1602739080402.png

Arada router kullanıyor musunuz?
Kullanıyorsanız DMZ onun IP adresine verin. Ben arada microtik kullanıyorum.
Modem IP adresi: 192.168.0.1.
Router IP adresi: 192.168.1.1.
Router aldığı IP: 192.168.1.50.
DMZ: 192.168.1.50.
Router içi:

Eki Görüntüle 702490
Huawei cihaz dışında arada birtek PC'nin Wifi alıcısı var, herhangi bir ek router bulunmamakta. TCELL para ile satmak için elinden geleni yapmış anladığım kadarıyla.

Yeni konular

Geri
Yukarı