Turkcell Superbox Yüksek Ping

Oyunda veya santralde geçici bir sıkıntı olabilir yani yakında düzelir, Türk Telekom'un en iyi altyapısında bile ortalama 80-110 ping arası değerler görünüyor. Ben her türlü iyi buldum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olabilir de şuana kadar hep sabit aldım ping değerini. Şu an oyunlarda takılma vs alıyorum kafayı yemek üzereyim.
Türk Telekom`da deprem olayından sonra şebekeler düzelse bile hem hız hem ping ciddi oranda kötüleşti. 20ms ve 35MBPS aldığım yerde şimdi 4MBPS 100ms alıyorum. Aynı sorun Turkcell`de de olabilir.

Türk Telekom'un en iyi altyapısında bile ortalama 80-110 ping arası değerler görünüyor.
Türkiye'deki en iyi altyapılardan birine sahibim ve Türk Telekom belirttiğiniz gibi bir sorun yaşatmadı. Yıllardır 10 dk. Bile değişiklik olmadı. Evde bir sürü cihaz İnternete bağlı ve benim tarafımdan ağdaki her olay takip altında. Bu yüzden rahatlıkla doğrulayabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye'deki en iyi altyapılardan birine sahibim ve Türk Telekom belirttiğiniz gibi bir sorun yaşatmadı. Yıllardır 10 dk. bile değişiklik olmadı. Evde bir sürü cihaz İnternete bağlı ve benim tarafımdan ağdaki her olay takip altında. Bu yüzden rahatlıkla doğrulayabilirim.
Türkiye'de sadece sen Türk Telekom kullanmıyorsun değil mi? ben genel ortalamadan bahsediyorum.

Türkiye'de sadece sen Türk Telekom kullanmıyorsun değil mi? ben genel ortalamadan bahsediyorum.
Kesin yazmayacaksınız o zaman. Alıntıladığım mesajınızı iyi okuyun. Yalan yanlış bilgiler vermeyin. Türkiye'nin en iyi altyapısında bile ne demek ya. Çok anlıyorsunuz da böyle doğruluğu olmayan cümleler kuruyorsunuz. En iyi altyapısı diye birşey olmaz. FTTH, FTTB gibi fiber altyapılar kurulur. Olursa bunlar arasında farklılıklar olur.

Türk Telekomun en iyi altyapısında bile ortalama 80-110 ping arası değerler görünüyor.
Bir daha alıntı yapayım bari. Ne yazdığınızı tam olarak idrak edebilmeniz için.

Son düzenleme:
Kesin yazmayacaksınız o zaman. Alıntıladığım mesajınızı iyi okuyun. Yalan yanlış bilgiler vermeyin. Türkiye'nin en iyi altyapısında bile ne demek ya. Çok anlıyorsunuz da böyle doğruluğu olmayan cümleler kuruyorsunuz. En iyi altyapısı diye birşey olmaz. FTTH, FTTB gibi fiber altyapılar kurulur. Olursa bunlar arasında farklılıklar olur.
Gece gece serin gel... Sana ne yazsam boş, başka işle meşgul ol. Benim altyapı değerlerim seninkinden iyidir ama aldığım ping değeri yada alınan en çok ortalama ping değeri bellidir. Her yerde fiber yok, ortalama baz alındığı zaman ADSL/VDSL olur söylemeye gerek yok. Farklı adreslerde ve lüks İ-Cafe'lerde CS:GO oynamışım turnuvalara katılmışım, uzun yıllardan beri ping ile haşır neşirim bana anlatma derim. Buda sana son cevabım. 👍

Başka çarem olmadığı için aynı cihazın 50 GB paketini 1 yıldır kullanıyorum, genelde Bf 1 ve Bf 5 oynuyorum. 50 GB kotası bitmeden Ping 80 90 arası ama bittikten sonra 120 den aşağı inmiyor, hiç bir şekilde çözemedim. Müşteri hizmetlerini en az 10 defa aramışımdır, oyundayken ekran görüntüsünü alıp gönderdim ama nafile sürekli bağlandığınız server yüzünden deyip kapatıyorlar. El mahkum mecbur idare ediyoruz.

Altyapı değerleri diye birşey olmaz. Ping değerleri olur. Lütfen saçma sapan yerlere çekmeyin konuyu. Ben Türk Telekom'da yazdığınız gibi bir sorun yok diye belirttim. Ortaya yazmışsınız. Yani herkes üstüne alınabilir. Üslup konusunda dikkatli olun, sinirimi bozmayın benim. Bana ne yazsanız boş değil, yazılarınızın hepsi boş.

Son düzenleme:
Altyapı değerleri diye birşey olmaz. Ping değerleri olur. Lütfen saçma sapan yerlere çekmeyin konuyu. Ben Türk Telekom'da yazdığınız gibi bir sorun yok diye belirttim. Ortaya yazmışsınız. Yani herkes üstüne alınabilir. Üslup konusunda dikkatli olun, sinirimi bozmayın benim. Bana ne yazsanız boş değil, yazılarınızın hepsi boş.
Ping değeri altyapı kalitesi ile alakalıdır. Bana bir zamanlar yaptığım işi anlatıyorsun, senin sinirini yerim :) git başka işle uğraş. Boş yazıyorsun ve bilgi kirliliği yaratıyorsun. Sana yazma diyen yok ama bilmiş gibi konuşup kendini rezil etme ve yanlış bilgi verme diyoruz. 👍

Buda sana son cevabım. 👍
İyi durdun sözünde.

Ping değeri altyapı kalitesi ile alakalıdır. Bana bir zamanlar yaptığım işi anlatıyorsun, senin sinirini yerim :) git başka işle uğraş. Boş yazıyorsun ve bilgi kirliliği yaratıyorsun. Sana yazma diyen yok ama bilmiş gibi konuşup kendini rezil etme ve yanlış bilgi verme diyoruz. 👍
İlk cümlende yine konuyu iyi çarpıtmaya çalışıyorsun. Aksini yazmadım zaten. O nerden çıktı şimdi? Ben altyapı değerlerim diye yazdığın cümlene öyle birşey olmaz yazmıştım. Anlayabiliyor musun yazılanları? Büyük ihtimal 15-16 yaşında bir çocuksun ve bilmediğin konularda hala iddialaşıyorsun. Yaptığı işini anlatıyormuşum. Bana SSR cihazının yaptığı işi anlat bakayım? Biraz sınayayım seni. 🙂 Kendini rezil eden sensin canım kardeşim. Benim ne iş yaptığımı biliyor musun da çok bilmişlik yapıyorsun vs. yazarak saçmalıyorsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı