Turkcell Superbox Yüksek Ping

Arkadaşım hiç bir şey yapamazsın boşa ümitlenme. Ben süperbox ilk çıktığı zaman aldım 1.5 yıldır da kullanıyorum.
Son 2 aydır neler çekiyorum bilemezsiniz. Evim de ADSL hattı ile süperbox var aralarında 30 ping fark var.
CS:GO oynayamıyorum bile süperbox ile kafayı yedirtti, belki de 10 kez müşteri hizmetlerini aradım sorunumu çözmediler.
İptal etmek en iyi yol gözüküyor şu anda.

Sorunu çözebilecek yorumlar yaparsak daha iyi olur.
4.5G normaldir. İlk sayfada @xenom0rphe zaten durumu açıklamış.
Konu başka bir yere gidiyor gibi.
Katılıyorum. Turkcell Superbox konusunda şahısın biri durduk yere Türk Telekom hakkında yanlış iddialarda bulunuyor. Verdiği bilginin yanlış olduğunu belirtincede çocuk gibi (belki gerçekten çocuktur) atarlanıyor.

Arkadaşlar 2 haftadır Turkcell Superbox kullanmaktayım. İnternet gerçekten kaliteli, ping ve hız sorununu kesinlikle yansıtmadan kullandırtan bir cihaz ve servis.
Olduğum konumdan da güzel çekiyor eyvallah.
Son 2 gündür nedenini anlamadığım şekilde normalde Speedtest üzerinden 18-25 ping alırken şu an 45-55 arasında ping almaktayım ve bunun yanında da oynadığım tüm oyunlarda da ping'in genelde TR'serveri bir oyunsa 20'den 40-120'lere. Avrupa ise 60-80'den 100-130'lara çıkmıştır. Ne yapılabilir bu konu hakkında yardımcı olabilecek bir arkadaşımız var mıdır?

Internet hızı tam olarak 10Mbit sabit olarak.
Upload ise 5Mbit sabit olarak.
Arkadaşlar bu gün itabari ile internet ping'im düzeldi. Konu kapatılabilir.

Ping her turlu olacak, bu sorunun cozumu yok cunku kablolu kadar stabil baglanti degil. 2 bilgisayar arasi kablo ile daha hizli ve kayipsiz data transferi yaparsin wireless a oranla, fiziksel olarak stabil dusuk ping mumkun degil. Dalgalanma olacak.

Superbox sinyallerini direkt baz istasyonundan çektiği için Ping değerleri sabit adsl hat gibi stabil sonuç vermez. Ne yaparsanız yapın Superbox kullandığınız sürece malesef ping değerleriniz öyle kalacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı