Turkcell Superonline ADSL ping sorunu

Nosferatu*

Centipat
Merhabalar, neredeyse karantina günleri başladığından beri yüksek ping sorunundan muzdaribim. İyi halinde normalde olması gerekenden 30-40 ping yüksek değerler veriyor internet. Bugün ise örneğin Discord pingim gün boyu 600-900 arası. İnternet hızımda bir problem yok, video-yayın vs izlerken problem yaşamıyorum ancak haliyle oyun oynayamıyorum. 3-4 kere aradım hız sabitlemek ve modem resetlemek dışında bir yardımda bulunamadılar. Bilgisi veya önerisi olan varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ayrıca binaya bu sırada Vodafone fiber altyapı çekti, acaba fiber altyapının gelmesi benim bağlantımı etkilemiş olabilir mi? Kablonet'de fiber bağlantı için broşür bıraktı sizce Kablonet'e geçmeli miyim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, neredeyse karantina günleri başladığından beri yüksek ping sorunundan muzdaribim. İyi halinde normalde olması gerekenden 30-40 ping yüksek değerler veriyor internet. Bugün ise örneğin Discord pingim gün boyu 600-900 arası. İnternet hızımda bir problem yok, video-yayın vs izlerken problem yaşamıyorum ancak haliyle oyun oynayamıyorum. 3-4 kere aradım hız sabitlemek ve modem resetlemek dışında bir yardımda bulunamadılar. Bilgisi veya önerisi olan varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ayrıca binaya bu sırada Vodafone fiber altyapı çekti, acaba fiber altyapının gelmesi benim bağlantımı etkilemiş olabilir mi? Kablonet'de fiber bağlantı için broşür bıraktı sizce Kablonet'e geçmeli miyim? Teşekkürler.
ADSL ve VDSL hatlarda karantina sebebiyle genel bir yoğunluk ve buna bağlı bir yavaşlık var. Evde fiber altyapı varken ADSL kullanmanı önermem. Seni bağlayan bir sözleşmen yoksa tabi ki fiber altyapısı olan bir operatöre geç.

Süperonline ADSL ping ve hız problemi ortalama bir haftadan fazla yaşadım. Çözüm için arıza kaydı bırak hatta kadar kontrol etsinler. Tabiki sorun yok problem iç hattandır diye mesaj gelicektir. İç hattın kontrol edilmesini istiyorsanız bire basın felan diyecek. Kabul et ve kontrol etsinler. Sonra tekrar Türktelekom'a gidicek arıza. Bu süreçte 2-3 gün içinde çözüyorlar fakat nasıl oluyor bilmiyorum, bana da açıklamadılar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı