Turkcell Superonline hangi modem seçilmeli?

Anladım bakalım bende solun son işlemleri tamamlamasını bekliyorum bina içi kutu hazır mahallede ki bağlantıların yapılmasını bekliyorum yapılır yapılmaz sola geçeceğim bakalım bana ne modem getirecekler.

Anladım bakalım bende solun son işlemleri tamamlamasını bekliyorum bina içi kutu hazır mahallede ki bağlantıların yapılmasını bekliyorum yapılır yapılmaz sola geçeceğim bakalım bana ne modem getirecekler.

Altyapı aktifleştirildiği günde direkt ikna şeyi için bir kişiyle konuştum. Ama 10 dediğinin 9'u yalan 1'i şüpheliydi. Yok efendim TV+'la Netflix kullanıcan falan filan. Biraz fazla abarttım ama yine doğru şeylerde dedi. Benden 250 TL'ye "500 MBPS/20MBPS+TV+"'lı bir paket için onay aldılar ama sitesinde bu paket 275 TL. Orada bir olay olacak sanki de olursa da webden başvuracağım. Yarın 18:30'da kurulum olacak.

Dostum seninle konuşan ara taşeron bayidir. Bütün işlemlerini 0532 532 0 000 arayarak hallet. Ara bayilerde çok yanlış bilgiler dolaşıyor. Sana sırasıyla paket bilgilerini söyleyim, kontrol edip ona göre seç. İlk paket 12 ay sözüne 500 Mbps download, 50 Mbps upload olarak geçiyor. Bu pakette TV+ yok. Sadece internet paketi ve 12 ay taahhütlü. Bu pakette başka bir internet sağlayıcısından geçersen, 500 TL'ye kadar faturalarında indirim yapıyorlar. İkinci attığım link 24 ay sözüne 500 Mbps download, 50 Mbps upload ve TV+ ile birlikte 275 TL fiyatı mevcut. Bu pakettede başka internet sağlayıcısından geçiş yaparsan, 1000 TL'ye kadar cayma bedelini karşılıyorlar. Karşılama olayı şöyle oluyor. Sen mevcut internetini iptal ediyorsun ve cayma bedelininin faturasını Superonline müşteri hizmetlerine atıyorsun. Onlarda sana paket üzerinden 1000 TL'ye ulaşana kadar indirim sağlıyorlar. Seçimlerini buna göre yap.

Ara bayilerde çok yanlış bilgiler dolaşıyor.
Aynen valla haklısın. Mesela 2000 TL'ye kadar cayma bedeli karşılıyorlarmış. Bende dedim 24 aylık sözleşme yaparsam internette 1000 TL'ye kadar veriyor. Başladı anlatmaya online departmanı şöyle kar ediyor falan ama direkt şey olunca 2000 oluyor.
Seçimlerini buna göre yap.
Gelen ekipten sözleşmeyi bir isteyeceğim denilene göre "500/20/TV+" olacak sözleşmeyi okumadan ve modemi görmeden sözleşmeyi imzalamayacağım. Bunun haricinde bir şeyse ben düz "500/50"'lik paket istiyorum desem olur mu? Bu dediğim sözleşme de farklı bir şey varsa geçerli. Fakat onun dışında gelen ekipten düz "500/50"'lik paket için sözleşme talep edebilir miyim?

Dostum 2000 TL falan karşılama falan yok. İnanma öyle şeylere sakın. 20 MBPS upload artık kalktı. Sanırım bayideki arkadaş güncel paketleri kontrol etmemiş. Kurulum yapmadan önce sana tablet üzerinden sözleşme getirecekler. İmza atacaksın. Atmadan paket detaylarını iyi oku. Alacağın paket anladığım kadarıyla 500 MBPS + 50 Upload + TV+ paketi. Bu paketin fiyatı 24 ay sözüne 275 TL. TV+ olmayan paketler 12 ay sözüne veriliyor. Yani sadece internet paketi olanlar 12 ay.

Altyapı aktifleştirildiği günde direkt ikna şeyi için bir kişiyle konuştum. Ama 10 dediğinin 9'u yalan 1'i şüpheliydi. Yok efendim TV+'la Netflix kullanıcan falan filan. Biraz fazla abarttım ama yine doğru şeylerde dedi. Benden 250 TL'ye "500 MBPS/20MBPS+TV+"'lı bir paket için onay aldılar ama sitesinde bu paket 275 TL. Orada bir olay olacak sanki de olursa da webden başvuracağım. Yarın 18:30'da kurulum olacak.

Bakalım bende bekliyorum son mahalledeki bağlantılar kaldı onlarda tamamlansın sistemde aktif olarak düşsün direk 1 giga olan paketi düşünüyorum TV+ çok gerekli durmuyor.

Dostum 2000 TL falan karşılama falan yok.
Aynen bende onu belirttim.
İnanma öyle şeylere sakın.
Netflix'de dahil diyor. Bir an iyi dedim ama sonra bir duraksadım ve araştırdım mağdur olan çok var.
20 MBPS upload artık kalktı.
Aynen 50 MBPS güncel hali. Ama oraya açıkçası pek takılmadım. 20 MBPS verebiliyordur o zaman diye tamam dedim.
Atmadan paket detaylarını iyi oku.
Tabii hocam sözleşmeyi okumadan imzalarsan gidersin mantığı.
Alacağın paket anladığım kadarıyla 500 MBPS + 50 Upload + TV+ paketi.
Onun 20'lik hali.
Bu paketin fiyatı 24 ay sözüne 275 TL.
250 TL.
@CillianMurphy Bence de gelen sözleşmede bir sıkıntı çıkacak gibi bir şey içime doğdu
Kurulum yapmadan önce sana tablet üzerinden sözleşme getirecekler. İmza atacaksın.
Peki o an başka bir paket için talepte bulunabilir miyim?

Peki o an başka bir paket için talepte bulunabilir miyim?
Böyle bir şey olacaksa önce ana sözleşmemi incelerim. Baktım şey direkt düz 500/50'lik isteyebilir miyim?

Dostum paket güncellemesinden sonra 20 MBPS upload paketleri kalktı. Dediklerimi tam okumamışsın sanırım. 24 ay taahütlü paketlerde TV+ zorunluluğu var ve senin istediğin paket 275 TL. Senin dediğin 249 TL paket 1 yıl sözüne verilen TV+ içinde olmayan paket. Yani sadece 500 MBPS, 50 Upload paketi. Kuruluma izin vermediğin sürece paketin başlamaz.

24 ay taahhütlü paketlerde TV+ zorunluluğu var.

1666554650869.png

Bunda yok.

Yani sadece 500 Mbps, 50 upload paketi.

2 yıl taahhütlü yukarıya attığım görsel yılda 51, 2 yılda da 102 TL daha fazla verip TV+'ı sallayıp bunu almak iyi gibi.

Kuruluma izin vermediğin sürece paketin başlamaz.

Benim sorduğum o sırada paket değiştirebilir miyim? Bana satılacak paketi imzalamam içi koydular önüme. Ben o sırada baktım ettim ben "ılk 6 ay 99 TL, son 18 ay 306 TL" olan 500/50'lik paket istiyorum dediğimde orada anında böyle bir şey yapabilirler mi?

Geri
Yukarı