Turkcell Superonline hız dalgalanıyor

ranqliuM

Hectopat
Yer
Rusya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-PC-
MB=> Asus Prime A320M-R AM4 3000MHz Motherboard
RAM=> 8x1 HyperX Savage 2133MHz -- 8x1 HyperX Fury 2400MHz
GPU=> GigaByte WINDFORCE GeForce GTX 1060
CPU=> AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz 6c/12t 19MB
PSU=> ZALMAN 600W 80+
HDD=> Seagate 1TB SATA3 64mb/s
SSD=> Samsung 860 Evo 256GB

Monitor=> AOC 24" 144Hz 1ms
Kulaklık=> Rampage SN RW1 7.1
Klavye=> Rampage Titan K9
Mouse=> Logitech G300s (GIGACHAD)
MousePad=> Razer 90x40
Hoparlörler=> Philips
Arkadaşlar uzun zamandır Turkcell Superonline kullanıyorum, gayet memnunum. Wi-Fi olarak o kadar başarılı olmasa da sonuçta bilgisayara kablo ile bağlantı kurduğum için benim için önemli olan kablolu bağlantı hızı ama son zamanda sorunlar yaşanmaya başladı. League of Legends oynarken Avrupa sunucusunda oyun takılmaya başladı pingim 30'larda geziyordu normal yani bende bir düşündüm bir iş var diye sonra Speedtest'e bir girdim pingim 2 uploadım 20 30'larda geziyor ama normalde 60 70'lerde olan download 1.7 1 0.6 yani maksimum 5 sonrasında düşerek 0'ın altına kadar düşüyor video izlerken vesaire sorun yok ama bir siteye girmeye çalıştığımda Online oyunlarda sanki pingim varmış gibi donuyor veya takılıyorum. İnternete reset attım arkasında modemin küçük bir tuş var ama 10 dklığına düzeldi sonra tekrar bozuldu. İnterneti kapatıp açıyorum 15 20 dk sonra bozuluyor yani sabit düzelmiyor bir sure düzelip sonra gidiyor. Superonline servisini aradık sorunu düzeltmek için hız testi yapmaya çalıştılar ama hız testine modem izin vermiyor dediler, altyapıyı kontrol ettik sorun yok kablolarda sorun yok tahminimizce sorun modemde ama neyde olduğunu hala çözemedik sadece download da sorun var upload veya pingte sorun yok bizimde bu garibimize gitti bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Anlık olarak Speedtest sonuçlarını atıyorum.

Download Mbps = 0.75 / download Mbps = 52.5

Upload Mbps = 13 / upload Mbps = 30.3

Ping ms = 2 / ping ms = 2 (çizgiden sonrası reset attıktan sonra)

Normalde upload 20 30 arası gezerken downloadım ise 70'leri görmekte tabii testin sonuna doğru upload ortalama 23 24 gibi bir sonuç çıkıyor. Download 50'lerde, ping genelde her zaman 2 yardımız için şimdiden teşekkür ederim. Bu arada internetim Superonline fiber 100Mbps olan paket ama dairemde fiber kablo olmadığı için biraz daha düşük değerler alıyorum.
Biraz uzun oldu :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Superonline hep bir sorun çıkar ilgilenmezler bilgisayarına kusur bulurlar ben iptal ettim kurtuldum vadafone 35 kullanıyorum Türk Telekom altyapısı inanki daha güzel.

Superonline hep bir sorun çıkar ilgilenmezler bilgisayarına kusur bulurlar ben iptal ettim kurtuldum vadafone 35 kullanıyorum Türk Telekom altyapısı inanki daha güzel.

Türk Telekom kullanan çok arkadaşım var ve çoğu altyapısından şikayetçi yere göre değişiyor biraz, bizde uzun zamandır Turkcell kulanıyorduk memnunduk aslındada bu aralar bir şeyler var.

Geri
Yukarı