Turkcell Superonline Müşteri Hizmetleri İkiyüzlülüğü

yasinthenewbie

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar arkadaşlar.

Sizlere son iki günde Türkcell satış temsilcisi ve müşteri hizmetleri ile yaşadığım deneyimi aktarmak istiyorum.
Ben internetin upload değerine önem veren bir kullanıcıyım. Upload hızımın yüksek olması benim için önemli. Maalesef oturduğum mevkide fiber altyapı yok bakır kablolarla bağlanıyorum. TTnet kullanıcısıyım. TTnet'in bana sağladığı download değeri 7mb ve upload değeri 700kb. Durumdan gayet şikayetçiyim ve bir arayışa başladım ne yaparım da daha yüksek değerlere ulaşabilirim diye.

Turkcell'i aradım ve onlardan hizmet satın almak istediğimi, eğer alırsam ne kadar upload ve download verebileceklerini sordum. Satış temsilcisi bayan 16mb'e kadar download ve 5mb upload (sabit) verebileceklerini söyledi ve çok şaşırdım. Hemen TTNET ile sözleşmemi bitirmek için telefon görüşmelerine başladım. İş tabi ertesi güne sarktı. Bu sırada bazı arkadaşlarım Turkcell'in kesinlikle bakır hatta 5mb upload veremeyeceğini ve sözleşmeyi imzalamam için kandırıldığımı söyledi. Ben de kuşkulandım ve bu sefer Turkcell müşteri hizmetlerini aradım. Bu sefer başka bir bayanla görüşmeye başladım. Bana bulunduğum bölgede 800kb'dan yukarı upload hızı veremeyeceklerini söyledi.

Şimdi sizlere soruyorum arkadaşlar. Bu insan aldatmak değildir de nedir? Turkcell'e olan tüm saygımı yitirmiş bulunmaktayım. Ben TTnet'in iptal bedeli olan 300TL'yi yatırmayı göze almıştım halbuki. O kadar zarara girip aynı interneti kullanacaktım neredeyse.

Sizlerin bu konu hakkındaki görüşlerini almak isterim ve Turkcell ADSL (fiber değil) kullananlar varsa download ve upload değerlerini paylaşmalarını rica ediyorum.

Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı