Turkcell Superonline Yüksek Ping

wowa

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Ben Turkcell Superonline internet kullanıyorum ve hiç memnun değilim. Fakat taahhüt bitmediğinden elimiz kolumuz bağlı :) Valorant ve CS:GO gibi rekabetçi oyunlarda durmadan pingim 300 - 600 ms'ye çıkıyor. Eğer internet o an çok iyiyse en az 36 ms alıyorum. Kaç kez müşteri hizmetlerini aradım bilmiyorum. Bir kez ekip gönderdiler kabloda sorun var dediler ve güya düzelttiler, fakat aynı sorunu hala yaşıyorum. Bazen ekranı yumruklayasım geliyor. Nedir bunun çözümü? İnternetteki çözümleri denedim port açmak gibi ama daha da kötüleşti. Haliyle eski haline çevirdim. TurkNet'ten bir altyapı sorgulaması yaptım ve ekteki gibi bir sonuç aldım. Sizce ne yapmalıyım?

Ekleme: Dün akşam müşteri hizmetlerini aradığımda bir test yapmamı istediler ve yaptığım testte ping 19 ms download, 14 küsur Mbps, jitter 6 ms, upload 5.1 ms çıktı. Normalde 25 Mbps bir internet kullanıyoruz. Şu an yaptığımda ise ping 17, jitter 1 ms, download 24.7 ms, upload 5.1 ms.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    114,9 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Ben Turkcell Superonline internet kullanıyorum ve hiç memnun değilim. Fakat taahhüt bitmediğinden elimiz kolumuz bağlı :) Valorant ve CS:GO gibi rekabetçi oyunlarda durmadan pingim 300 - 600 ms'ye çıkıyor. Eğer internet o an çok iyiyse en az 36 ms alıyorum. Kaç kez müşteri hizmetlerini aradım bilmiyorum. Bir kez ekip gönderdiler kabloda sorun var dediler ve güya düzelttiler, fakat aynı sorunu hala yaşıyorum. Bazen ekranı yumruklayasım geliyor. Nedir bunun çözümü? İnternetteki çözümleri denedim port açmak gibi ama daha da kötüleşti. Haliyle eski haline çevirdim. TurkNet'ten bir altyapı sorgulaması yaptım ve ekteki gibi bir sonuç aldım. Sizce ne yapmalıyım?

Ekleme: Dün akşam müşteri hizmetlerini aradığımda bir test yapmamı istediler ve yaptığım testte ping 19 ms download, 14 küsur Mbps, jitter 6 ms, upload 5.1 ms çıktı. Normalde 25 Mbps bir internet kullanıyoruz. Şu an yaptığımda ise ping 17, jitter 1 ms, download 24.7 ms, upload 5.1 ms.
Hocam TürkNet bölgeden bölgeye iyi olması değişiyor ama sesli bir müşteri hizmetleri olmadığı için şahsen önermem.Millenicom'a bakabilirsiniz biz de ona geçmeyi düşünüyoruz.Süperonline'dan bıktık.

Millenicom kullanıyorum. Altyapınız iyiyse gayet güzel. Çok çok nadir ping alıyorum oda nadiren oluyor. 35Mbps'ye 6 upload aldık biz. 38 download 5.5 ortalamada upload alıyoruz. Ping Speedtest'de 7 8 ara sıra 15 Max o kadar oluyor. Alt yapınız iyi değilse almanızı önermem sıkıntı yaşayan çok olmuş. Korkarak aldık bizde.

Bende de aynı sorun var ping 300-400'den inmiyor 2-3 yıldır. Babamın inadı yüzünden değiştiremiyoruz da. Ben bunun Superonline'dan kaynaklandığını düşünüyorum. TurkNet çok önermem memnun olmayanların sayısı gittikçe artıyor. NetSpeed ve Millenicom vs. bakabilirsiniz. Bir de ek olarak biz Superonline'ı arayınca bizimle dalga geçiyorlar amaçları ne anlayamadım sanki çocuk kandırıyorlar. Sözde 12Mbps veriyorlar eve 9 geliyor ama ben 360p Twitch izleyemiyorum.

CS:GO için tracert testi yapar mısın?

CMD'ye tracert vie.valve.net yaz. Çıkan testi buraya at.

Fiberden VDSL'e geçmeni önermem daha kötü. Ve bağlantıyı nasıl yapıyorsun kablolumu kullanıyorsun?

CS:GO için tracert testi yapar mısın?

CMD'ye tracert vie.valve.net yaz. Çıkan testi buraya at.

Fiberden VDSL'e geçmeni önermem daha kötü. Ve bağlantıyı nasıl yapıyorsun kablolumu kullanıyorsun?

Hocam CS:GO'yu sinirlenip sildim biraz önce :d Bağlantım kablosuz çünkü modem biraz yüksekte kalıyor.

Hocam CS:GO'yu sinirlenip sildim biraz önce :d bağlantım kablosuz çünkü modem biraz yüksekte kalıyor.

Sorunu kendin az önce söyledin kablosuz bağlanıyorsun. 5 GHz bandı destekliyorsa modem ona bağlan en azından az da olsa stabil olur. Kablolu olarak test edersen sorun yaşamaya devam edersen sorun Superonline olur fakat şu an Superonline ile ilgili bir sorun yok.

En iyisini yapmışsınız hocam. Full hile dolu ben de sildim dün :d

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sorunu kendin az önce söyledin kablosuz bağlanıyorsun. 5 GHz bandı destekliyorsa modem ona bağlan en azından az da olsa stabil olur. Kablolu olarak test edersen sorun yaşamaya devam edersen sorun Superonline olur fakat şu an Superonline ile ilgili bir sorun yok.
Hocam ben laptop kullanıyorum ve akşamları mutfakta kullanıyorum. Ama modemi mutfağa kablolu şekilde bağlarsam laptopu yer değiştiremem. Bu yüzden kablolu bağlanamam

@wowa test edebiliyorsan kablolu bir şekilde test et. Pingin stabilmi diye kontrol et bence.

Modemde 5 GHz desteği var mı? Bir de bilgisayarında var mı?

Kablosuzda stabillik istiyorasan Wi-Fi 6 kullanmalısın. Eve mesh ağ kurman gerekiyor fakat tuzlu.

Yeni konular

Geri
Yukarı