Turkcell Superonline'a geçmeye değer mi?

Ben memnunum ama fiyatları çok fazla. 1000mbps taahhütsüz 360 lira. Türknet'in altyapısı da vardı ama superonline tercih ettim. İlk başta başvurdum Türknet'e kaç gündür gelip bağlamadılar. Bende sinirlendim superonline geçtim.

TurkNet'e kotalı internet zamanlarında geçmiştim. Son yıla kadar iyiydi pek problem olmadı fakat son yıllarda sık sık sıkıntı yaratmaya başladı ya hat kötüleşti ya da başka bir şey var bilemedim. Ping sorunu yaşıyorum sorunu hep bana atıyorlar net kesilip duruyor sorunu yine bana atıyorlar ama sorun ben bir şey yapmama rağmen düzeliyor.

Neyse konuya gelecek olursak 1 sene kadar önce Turkcell Superonline kutusu eve kadar geldi eve özel hat var yani. Geçmeye değer mi pingim TurkNet giga fiber gibi 1ms olur mu?

Bir de ben Keenetic modem ve routerlarını kullanıyorum. Kendi modemlerini dayatıyorlar mı? Ben Keenetic'lerimden vazgeçmem de :D Kullanan var mıdır tavsiye eder misiniz?
Öncelikle DNS giremezsiniz. Modem değiştiremezsiniz diye biliyorum. Kendi modemlerini kullanmalısınız, çünkü internet kullanıcı adı-şifre vermiyorlar diye biliyorum. Ama bundan emin değilim. Kullanacaksanız ve fiber altyapı varsa Wi-Fi 6 modem taktırıp en az 50 Mbps paket kullanın. Ben baya Superonline eleştirdim. Fakat Wi-Fi 6 modem gelince sıkıntı çözüldü gibi. Sadece tek şikayetim internet 3 cihaz girince yavaşlıyor, o da bizim hızımızın 25 Mbps gibi düşük hızda olması.

Teşekkür ediyorum yorumlar için. Gözüme çarpan bandwith problemi oldu.

Bi Turkcell'i arayayıp konuşayım modem değişecek mi taahhütsüz paket var mı vs. Denemek istiyorum ama sık problem yaşarsam taahhüt problemi olacak.

Teşekkür ediyorum yorumlar için. Gözüme çarpan bandwith problemi oldu.

Bi Turkcell'i arayayıp konuşayım modem değişecek mi taahhütsüz paket var mı vs. Denemek istiyorum ama sık problem yaşarsam taahhüt problemi olacak.
Taahhütsüz internet boş iş bence. Her zaman zam vs.

@elendil of numenor Türkiye için geçerli bu cümlem. Her an zam yapabilirler. Zam mayının da yürümek istiyorsanız karışmam. Buyrun, yürüyün.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı