Turkcell T40 Root Rehberi

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Turkcell T40 telefonunuzu root etmek için Framaroot uygulamasını kullanabilirsiniz.

1. İlk olarak buradan Framroot 1.6.1 sürümünü indirin.
  2. PC'den indirdiyseniz APK dosyasını telefona atın. Telefondan indirdiyseniz doğrudan çalıştırın ve programı yükleyin.
  3. Uygulamalar içinden Framaroot'u çalıştırın.
  4. Gandalf yöntemini seçip Root deyin.
  5. Telefonunuzu yeniden başlattığınızda SuperSU uygulaması yüklenmiş olmalı.

Tebrikler başarılı bir biçimde T40'ı root ettiniz.

Merhaba,

Telefonu rootladıktan sonra uygulamaları SD kart'a taşıma işlemini gerçekleştirebildiniz mi? Gerçekten büyük bir sorun olduğunu düşünüyorum, bir şekilde çözüm bulmamız gerekiyor.

Cihazımı, incemeleyi seyretmeden önce açmış, SIM kart takmadan, wireless modemime bağlanarak çeşitli eylemlerde bulunmuştum. Sakıncalı hiçbir eylem gerçekleştirmediğime de eminim, şayet şuan için de herhangi sorunum bulunmamakta. Cihazın Derleme Numarası: TURKCELL_T40V1.0.0B16 'dır. (Sanırım ufak bir güncelleme yapılmış.) Fakat bir sıkıntım, tereddütte olduğum bir durum mevcut.

Öncelikle @Recep Baltaş , başlığın belirttiğine göre, inceleme videosunda bahsedildiği gibi, unroot işlemi de burada yer alırsa benim gibi kullanıcılar için gayet yararlı olacak. Cihazım 2 yıl garanti kapsamında. Bu garantinin turkcell tarafından, "root, etmişsiniz." denilerek yanmasını istemiyorum. Şayet yazılımsal müdahalelerde bu tür şeylere karşıyım. Nitekim bir i-phone değil elimizdeki.

Kısacası, cihazımın garanti kapsamından çıkmaması için, root işlemini hangi adımlarla gerçekleştirmeliyim, garanti süresi dahilinde cihazı teslim etmeden önce cihaz üzerinde ne gibi değişiklikler yapmalıyım (options'lar vs.) soruları, bir tür bilimum kapsamlı bir açıklama kullanıcıları kullanımda netleştirecektir diye umuyorum. Hepinize iyi çalışmalar.

SuperSU ile Unroot edilebilir. Programın için Permanent Unroot mevcut. Bu arada root, cihazı garanti dışı bırakmamalıdır. Root, cihazda yönetici yetkisi kaznamaktır ve sahip olduğunuz cihaza istediğiniz yazılımı kurmakta özgürsünüz. Kurarken bozulursa o zaman kullanıcı hatası olur.

İyi günler. 2.el T40 aldım. Telefonda süpersu programı falan var. Telefonda bir şeyler yapmaya çalışmış, daha önceki sahibi ve yazı tipi değişmiş. Şimdi eski haline döndüremiyorum. Ne yapmalıyım? Lütfen bana yardımcı olur musunuz?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı