Turkcell TV Plus Alınır mı?

Iyide altyapısı 50 mbit kaldırmıyorsa ne olacak?

Şöyle düşünün (bende varsayım yapıyorum) siz modeme bağlandığınızda 2 cihaz arası (yerel olarak) 300 Mbps hızla bağlanıyorsunuz fakat sizin dünyaya açıldığınız hız 25 Mbps.
Yani içerikler yerel olarak Turkcell sunucusundan geldiği için dış dünya hattıyla bir alakası yok diye düşünüyorum.

Ayrıca 50 mbps gerekli değil kaynağın sağlamlığına göre 15-20 Mbps 4K içerikler için yeterli oluyor.

25 30da yeterli ama birisi youtube netflix açsa başka cihazda tv de ki 4K yalan olur. Iki cihaz arası 300mbit sadece aynı ağdaki cihazları kapsar Türkcell serverları ile yine 25mbit bağlantı sağlarsın.

3 Sene önce faturama ek 4 ₺'ya böyle bir şey önerdiler. İlk defa duyduydum, zaten yapım aşamasında demişlerdi. Film falan izleriz diye almıştık. Eve geldiler kurdular ücret almadılar. Modem gibi bir aleti var bide kumandası. Kumandasının arkasında klavye var, kullanılmıyor ama üzerinde çalışıyoruz yakında klavyeyle gezebilme de ekleyeceğiz dediler(Eklenmiş bildiğim kadarıyla). Kurdular gittiler, 1 yıl 4 ₺ ödedim. Ondan sonra sözleşmeyi yeniledikten sonra böyle bir ücret almadılar ama hala kullanıyorum her şeye premium erişimim de var. Büyük ihtimal 4₺ kutu ve kumanda parası aldılar.

25 30da yeterli ama birisi youtube netflix açsa başka cihazda tv de ki 4K yalan olur. Iki cihaz arası 300mbit sadece aynı ağdaki cihazları kapsar Türkcell serverları ile yine 25mbit bağlantı sağlarsın.
Dostum Tv+ servisi senin hızından ve kotandan bağımsız diyorum sen istersen 7/24 maksimum kapasiteni kullan Tv+ görüntü yalan olmuyor. Ayrıca Turkcell Serverleriyle neden 25 Mbps bağlantı sağlayasınız ki ? Sonuçta bizde onların büyük routerleri altında bulunan clientler konumundayız (kabaca)

O iş öyle olmuyor dostum. Senin hattın 25mbit ise fazlasını alamazsın. Arkadaş sadece Türkcell abonesiyim demiş Superonline dememiş. Türktelekom Turknet falan kullanıyorsa evde Türkcell kotaya ve hıza müdahale edemez. Ancak telefondan paylaşım acar televizyona o şekilde kotadan düşmez.

O iş öyle olmuyor dostum. Senin hattın 25mbit ise fazlasını alamazsın. Arkadaş sadece Türkcell abonesiyim demiş Superonline dememiş. Türktelekom Turknet falan kullanıyorsa evde Türkcell kotaya ve hıza müdahale edemez. Ancak telefondan paylaşım acar televizyona o şekilde kotadan düşmez.
Benim bildiğim kadarıyla Tv+ sistemini farklı bir modem/router ile kullanamıyorsunuz. Turkcellin kendi verdiği modemin olması gerekiyor bende Asus DSL-AC68U var Tv+ ı onun ethernet portuna bağlayarak kullanamamıştım.
Benim kullandığım kurulumda Fiber Gpon Terminal + Huawei Modem + Tv+ kutusu vardı. Başka bir İSS ile kullanılıyor mu bilmiyorum bundan dolayı bildiğim kadarıyla söyledim. Ayrıca konu sahibi arkadaş SUPERONLİNE altyapısı var demiş ne şekilde var ? Kullandığı için mi yoksa hazır bağlantı sağlanabilecek şekilde mi ?

Evde superonline kullanıyorum senin dediğin olayın aynısını müşteri temsilcisine sordum o da yukarıda ki arkadaşın aynısını dedi evde kullandığım internetimden bağımsız bir altyapı üzerinden yayını sağlıyormuş benim kullandığım ev internetime herhangi bir etkisi olmuyacakmış. Bu arada evde fiber altyapısı var.

Bu arada Turkcell Tv+ hizmet sayfasından bir yazı
"Turkcell TV+ Superonline fiber altyapısı ile çalışmaktadır. Işık hızında internet ile tüm televizyon deneyimlerinizin üzerinde performans gösterir. TV+ kutu hizmeti ile akıllı telefonunuzdan, tabletinizden ve bilgisayarınızdan wifi ile bağlanarak da televizyon izleyebilirsiniz."
Fiber altyapıyla çalıştığı için sizin hız limitiniz diye bişey yok ödediğiniz ücrete göre Turkcell size 25 Mbps verir ama Tv+ hizmeti için çok daha yükseğini gönderir takılma, donma olmasın diye.

Bende Turkcell Superonline 100 mbps 6+ Tv Plus paketi kullanan superoline kullanıcısı olarak dahil olup bilgi vermek istedim. Defaten yaptığım hız ölçümlerinde tv plus ürününü kullanmazken 95 mbps sabit hız almaktaydım. Fakat hızıma herhangi bir etkisi olmayacağı söylenerek bağlattığımız tv ürününden sonra 82 85 bandında ancak hız alabiliyorum. Her türlü şikayet kaydı oluşturmama rağmen çözülmedi. En son kendim farkettim ki modemi resetlediğim anda birkaç dakika boyunca 95 mbps hız alıyorum daha sonra yine 83 85 bandına düşüyor. En son wifi dfahil tek tek kapatarak acaba cihaz mı ısınıyor diyip deneme yanılma yöntemiyle hareket ettim ve gördüm ki net Şekilde TV PLUS cihazı internet hızını yaklaşık 10 mbps etkiliyor ve düşürüyor. ! Bilgi amaçlı yazıyorum :)

Geri
Yukarı