Turkcell TV port açıyor, güvenilir mi?

Keppek59

Hectopat
Turkcell TV Plus 8888 portunu açıyor. IP adresim CGN, yani dışarıya port açmak neredeyse imkansız. Port kontrol sitelerinde port kapalı gözüküyor hatta. Anladığım kadarıyla sadece Turkcell abonelik için kullanıyor. Güvende miyim? Bu porttan bilgisayarıma biri erişebilir mi?
@24099

Günümüzdeki yeni işletim sistemlerinde sisteminiz ve yazılımlarınız güncel olduğu sürece hayır denilebilir, mümkünlüğü ise son kullanıcıyı etkileyecek derecede değil diye düşünüyorum.

CGN IP hakkında bir şeyler sorabili miyim peki?
Ben birden fazla kişiyle aynı IP kullandığım için sızması mümkün değil diyebilir miyiz?
Ayrıca TV+ nın açtığı port internetteki port tarayıcılarda kapalı gözüküyor. Çünkü CGN de port açılmıyordu sebebi budur heralde.
Bu portu sadece Turkcell kullanıyor sanırım.

Anladım, ama CGNAT'ta ISS'ye ait fiziksel firewallar olduğu için ve aynı IP birden fazla kişi tarafından kullanıldığı için dinamik IP adresine göre daha güvenli diyemeyiz miyiz bu durum için?
Söz konusu IP olunca pek bir fark olmuyor diyebilirim, çok abartılıyor bu IP adresi mevzusu.

CGNAT belki bir tık daha hafiften güvenli olabilir, emin değilim ama yine de çok fark yok zira IP ile neler yapılabilir genel olarak ona bakmak lazım.

Söz konusu IP olunca pek bir fark olmuyor diyebilirim, çok abartılıyor bu IP adresi mevzusu.

CGNAT belki bir tık daha hafiften güvenli olabilir, emin değilim ama yine de çok fark yok zira IP ile neler yapılabilir genel olarak ona bakmak lazım.
Anladım, CGNAT konusunu doğru biliyor muyum peki?
İnternette gördüğüm İP adresini benden başka bir düzine kişi kullanıyor değil mi?
Sosyalde 2 hesap kullanımı çakışmıyor mu bu CGNAT ile düşük olasılık ama.
Birde son olarak TV+ ımın açtığı port dışa açık bir port değil değil mi? Çünkü İP yi birden fazla kişiyle kullanıyorum ve CGN de port açmak mümkün değil diye biliyorum sadece Turkcell kullanabiliyor sanırım.

Geri
Yukarı