Turkcell'in kendi altyapısı nasıl?

ozantfn09091

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selam. Türk Telekom'da sürekli kopmalar olduğu için Turkcell fibere geçmeye karar verdim. Müşteri hizmetlerini aradığımda bulundugum bölgede Turkcell kendi altyapısı oldugunu öğrendim. Kendim internetten sorgulama yaptıdığımda ise doğru çıktı. Turkcell kendi altyapısı var. Apartmanda da kutusu var. Türk Telekom'da ise mahallenin başından kablo çekiyorlar. Sizce Turkcell kendi altyapısı nasıl, hızlı mı veya kopma sorunu yaşayan var mı?

Turkcell'in kendi altyapısı gayet güzel fakat arada bir yok oluyor desek yeridir. Yurt dışında ani ping sorunları yaşatabiliyor. Yağmurdan dolayı internet erişimimiz gitmişti ve gecenin 2'sinde yağmur yağarken altyapı çalışması var bahanesi uydurmuşlardı.

Bu biraz şans. Turkcell fiberkonusunda tekel gibi davranıyor çoğu yerde de iyi bir hizmet veriyor. Ben şanslı gruptanım evimde. Ping değerlerm ve hızım iyi, fiber modemime kadar geliyor. Ama arkadaşlarım arasında çok ciddi ping sorunu yaşayanlar olsu Turkcell superonline kullanarak.

Bu biraz şans. Turkcell fiberkonusunda tekel gibi davranıyor çoğu yerde de iyi bir hizmet veriyor. Ben şanslı gruptanım evimde. Ping değerlerm ve hızım iyi, fiber modemime kadar geliyor. Ama arkadaşlarım arasında çok ciddi ping sorunu yaşayanlar olsu Turkcell Superonline kullanarak.

Tekel gibi davranmıyor direkt tekel oluyor hocam zaten. Turkcell'in girdiği yere ne TurkNet ne de Türk Telekom giriyor.

Güzeldir. Pek bir sorun yaşamassın. Fiyatlar biraz fazla gelebilir. Aynı fiber altyapıyı kullanan millenicom alternatif olarak düşünülebilir. Aynı adres için 100 megabit fiyatları
1695112657867.png
1695112641788.png

Turkcell fiber internet kullanacaksan maliyete statik ip eklemelisin. CGNAT ile verdikleri IP yapısında sorunlar oluyor.

Geri
Yukarı