TurkNet 10 gündür internet problemini çözemedi

Olay şöyle olmuş. Bizim orda bizim hattın kablolarını çalmışlar. 2 güne bağlanır deniliyor bakalım.
Emin ol, Türk Telekom alternatif operatörlerin baskını takmayacak kadar büyük. https://twitter.com/krc_ysf'a DM'den ulaş kendisi TT Cto'su görürse ilgilenecektir.
Ayrıca bu cevabın için teşekkür ederim

Manavgat'ta bende de neredeyse 1 haftadır sorun var. TurkNet kendi taşeron ekiplerinden birini gönderdi. Bina kutusunda sorun var. Yazında aynı sorun olmuştu. Şimdi Türk Telekom ekiplerini bekliyoruz.
Halbuki basit bir şey... Ama süreç yavaş. TurkNet'in taahhütsüz olması dışında bir numarası yok. Hizmetlerini kötü bulduğumdan değil bu görüşüm. Mevcut altyapıda ne yaparlarsa yapsınlar bu durum değişmez.
Antalya'ya taşınacağım yazın. Ancak oda mümkün değil. Sıfır binada sadece Türk Telekom var. Allah'tan fiber mevcut. Tabii insan Superonline arıyor. Bunların haricinde keşke GigaFiber olsa da kullansak.

Bu fiyatlarda TurkNet'e elveda diyeceğim sanırım. Gider Netspeed'ten 200 Mbps alırım. Ya da Kablonet'ten 500 alırım.

Hocam bende Manavagat'ta yaşıyorum ve Netspeed kullanıyorum. Bizde sadece VDSL altyapı var ama vadedilen hızın tamamını alıyorum. Netspeed'e geçmeyi düşünürseniz davet kodu verebilirim az da olsa biraz yardımı dokunur ikimize de.

10 gündür sokağın bir kısmında internet yok. Türk Telekom ADSL altyapısında sorun varmış. 10 gündür çözülmedi. Ben de Twitter'dan yazdım sonuç yok. Tek çare CİMER'e yazmakti. Bugün onu yaptım.
Başka önerisi olan var mı?

Ben turk.net internet sağlayıcısından hizmet almaktayım. Üst komşum Turkcell Superonline servis sağlayıcısından hizmet almakta. 10 gündür bizim sokakta Türk Telekom ADSL altyapısında sorun olduğu için internet ve ev telefonu hizmetlerinden yararlanamıyoruz. Sadece bizim binada değil, XX adresinde XX sokağın bir kısmında internet tamamen yok. 10 gün boyunca arızanın giderilmediğini ve Türk Telekom'un hala sorunu çözmediği/çözemediğini bildirir, gereğinin yapılmasını arz ederim.
Merhaba, altyapı sorunlarını yerleşik operatör çözümlemektedir. Maalesef biz müdahalede bulunamıyoruz ancak takibini sağlıyoruz. Gelişme oldukça size bilgi ileteceğiz.

Hazır aklıma gelmişken @TurkNet Destek Ayşegül bir sorum olacak. Farklı altyapıda 100 mbps üzeri hızlarda hizmet sağlama gibi bir planlamanız yok mu? Kendi altyapınızın Antalya'ya gelmesi ve gelse bile yayılması çok uzun sürecek. Belli yani...

Diğer bir taraftan da kurduğunuz altyapılarda kabloların bina dışında olması gibi genel bir şikayet var. Bu yüzden mevcut binalara altyapı getirdiğinizde ya da getirmek istediğinizde bina sakinleri tarafından bu durum hoş karşılanmayabiliyor ve hatta engellenebiliyor. Bu 2 sebepten ötürü hazır altyapının kullanımı çok daha mantıklı olmakta. 200, 300, 500 download olur. Upload tarafında da 20-30-50 diye gider. Simetrik olmasına gerek yok.

Hocam bende Manavagat'ta yaşıyorum ve Netspeed kullanıyorum. Bizde sadece VDSL altyapı var ama vadedilen hızın tamamını alıyorum. Netspeed'e geçmeyi düşünürseniz davet kodu verebilirim az da olsa biraz yardımı dokunur ikimize de.

Yok geçiş yapmayacağım. İnternet altyapım baya düzgün. Bina kutusu düzelirse hiç sorunum yok benim. O yüzden değişiklik gereksiz olur. Ancak yazın taşındığımda Netspeed geçişi yaparsam kod arayışım olur elbette. O zaman isteyebilirim. Fakat ilk tercihim 500'lük Türksat olacak.

Hazır aklıma gelmişken @TurkNet Destek Ayşegül bir sorum olacak. Farklı altyapıda 100 mbps üzeri hızlarda hizmet sağlama gibi bir planlamanız yok mu? Kendi altyapınızın Antalya'ya gelmesi ve gelse bile yayılması çok uzun sürecek. Belli yani...

Diğer bir taraftan da kurduğunuz altyapılarda kabloların bina dışında olması gibi genel bir şikayet var. Bu yüzden mevcut binalara altyapı getirdiğinizde ya da getirmek istediğinizde bina sakinleri tarafından bu durum hoş karşılanmayabiliyor ve hatta engellenebiliyor. Bu 2 sebepten ötürü hazır altyapının kullanımı çok daha mantıklı olmakta. 200, 300, 500 download olur. Upload tarafında da 20-30-50 diye gider. Simetrik olmasına gerek yok.

Yok geçiş yapmayacağım. İnternet altyapım baya düzgün. Bina kutusu düzelirse hiç sorunum yok benim. O yüzden değişiklik gereksiz olur. Ancak yazın taşındığımda Netspeed geçişi yaparsam kod arayışım olur elbette. O zaman isteyebilirim. Fakat ilk tercihim 500'lük Türksat olacak.
Henüz bu şekilde bir süreç bulunmamaktadır. GigaFiber çalışmaları titizlikle devam etmektedir, kablo sorunu ile ilgili şikayet almıyoruz. Çalışmalar tamamlandıktan sonra gerekli düzenleme de yapılıyor.

Geri
Yukarı