Çözüldü TurkNet 100 Mbps gösterirken diğer firmalar 1000 Mbps altyapı gösteriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali1073

Centipat
Daha fazla  
Sizce neden böyle? Bazı firmalar 1000 bazıları 100 verebileceği yazıyor.

FTTX V1 (GPON) altyapısı kullanıyorum.

1679000244376.png

1679000291472.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İkisi de Türk Telekom Altyapısından Hizmet Veriyor TurkNet 1000 MB sadece kendi altyapısında verdiği için Türk Telekom'dan Sadece 100 MB'ye kadar kiralamaya yapıyor. Diğer Firma 1000 MB kiraladığı için tamamını veriyor.
TurkNet Türk Telekom altyapısı ile 100 Mbps verebildiğinden. ComNet ise Türk Telekom altyapısı ile 1000 Mbps'e kadar internet verebiliyor. O yüzden sonuçlar farklı gözüküyor.

Hocam bizim binada da TurkNet 50Mbps gösterirken Superonline 1Gbps gösteriyor. Yani kullanan bile var diyebilirim. Altyapıdan altyapıya değişiyor.

Kendimde Superonline 1Gbps paketini kullanıyorum. Superonline altyapısı Türk Telekom'a göre farklı olduğundan o şekilde sonuç çıkıyor.

Anladım hocam yani kullanabiliyorum 1gbps hız.
Evet zaten hangi markadan alırsan al kuruluma kadar tamamen herşeyi Türk Telekom yapıyor. Evine gelecek ekipten kurulumu yapan adama kadar müşteri temsilcisi hariç konuştuğun herkes türk telekom elemanı olacak hangisini alırsan al. O yüzden hızlı olan hangisiyle onu tercih etmeni öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı