TurkNet 100 Mbps internet

Mr.Leixoes

Centipat
Merhabalar Vodafone'dan TurkNet'e geçiş yaptım. 100TL'ye 100 Mbps hız tarifesi alt yapıma çıktı. Bugün bağlantı işlemleri yapıldı ama tam 100 almıyorum.
Speedtest'lerde 56 çıkıyor. Modem arayüzünde ise şöyle değerler var yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• resim_2022-02-05_171943.png
    resim_2022-02-05_171943.png
    19,1 KB · Görüntüleme: 121
Ahh güzel insan ahh !

Zamanında bende 25mb adı altında farklı bir şirket tarafından kandırılıp neden 10mb dediğimde ise şöyle denilmişti.

'' Beyefendi size 25mb internet vereceğiz derken en yüksek 25mb kastetmiştik. İnternetinizin şuan kısıtlı olması bölgeye bağlantının tam ulaşamaması bu arada gider ve gelir. .... '' Gibisinden bir konuşma yapmıştı. Anlayacağınız şu ki sevgili dostum 25mb yazınca 25mb vermiyorlar yaklaşık yarısını veriyorlar.

Bana göre insanları cidden büyük kandırıyorlar. Yalan dolan iş yapıyor hepsi.

Ahh güzel insan ahh !

Zamanında bende 25mb adı altında farklı bir şirket tarafından kandırılıp neden 10mb dediğimde ise şöyle denilmişti.

'' Beyefendi size 25mb internet vereceğiz derken en yüksek 25mb kastetmiştik. İnternetinizin şuan kısıtlı olması bölgeye bağlantının tam ulaşamaması bu arada gider ve gelir. .... '' Gibisinden bir konuşma yapmıştı. Anlayacağınız şu ki sevgili dostum 25mb yazınca 25mb vermiyorlar yaklaşık yarısını veriyorlar.
Ama biraz saçma ya çoğu kişi aynı durumla başlayıp tam hız alabilmiş

100TL'ye 100 Mbps hız tarifesi alt yapıma çıktı.

Tam anlamadım, o paket 100 Mbps'ye kadar internet 100 TL diye geçiyor. Eğer altyapın 56 destekliyorsa en fazla 56 alırsın. 100'e kadar tamamını altyapın desteklediği halde alabildiğin rakam böyle ise müşteri hizmetleri ile konuşun.

Merhabalar Vodafone'dan TurkNet'e geçiş yaptım. 100TL'ye 100 Mbps hız tarifesi alt yapıma çıktı. Bugün bağlantı işlemleri yapıldı ama tam 100 almıyorum.
Speedtest'lerde 56 çıkıyor. Modem arayüzünde ise şöyle değerler var yardımcı olursanız sevinirim.
Hattınızın 76 Mbps kapasitesi var, size de 62 Mbps tanımlanmış. Daha üstünü şu anda almanız mümkün gözükmüyor çünkü SNR değeri sınırda. Size hattınız 100 destekliyor gibisinden bir şey mi söylediler? Birde 2 saatte 19.000 hata bana biraz fazla geldi. Kablonuzda ek vb. şeyler varsa yenileyin.

Ahh güzel insan ahh !

Bana göre insanları cidden büyük kandırıyorlar. Yalan dolan iş yapıyor hepsi.
Arkadaşa gelmesi gereken geliyor hocam. Kendi altyapısı maksimum bu kadar kaldırıyor. Daha yüksek isteyebilir ancak bu sefer çok fazla kopma yaşar.

Kardeşim hattına 60 61 arası tanımlanmış maksimum 76800 yani 75 Mbit'e kadar alabileceğini söylüyor ve SNR marginin 8.1 şu an kopma yaşatabilir arada en az 10 12 iyi ise 15 ve üstü olması lazım kopma olmaması için.

Geri
Yukarı