TurkNet 1000 Mbps alamıyorum

Daha fazla  
Herkese merhaba, bugün TurkNet'e geçtim fakat şöyle bir sorunum var evimde 2 PC var birisinde güzel değerler alırken diğerinde onun çok altında alıyorum sebebini bilen varsa yardımcı olabilir mi? Aklıma modemden PC'ye giden kablo geldi fakat ne kadar alakası vardır bilemiyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20231213_231920.jpg
    IMG_20231213_231920.jpg
    134,7 KB · Görüntüleme: 102
  • IMG_20231213_231648.jpg
    IMG_20231213_231648.jpg
    138,5 KB · Görüntüleme: 97
Herkese merhaba, bugün TurkNet'e geçtim fakat şöyle bir sorunum var evimde 2 PC var birisinde güzel değerler alırken diğerinde onun çok altında alıyorum sebebini bilen varsa yardımcı olabilir mi? Aklıma modemden PC'ye giden kablo geldi fakat ne kadar alakası vardır bilemiyorum.

2 PC de Ethernet kablosu ile mi bağlı?

Son düzenleme:
95 Mbps aldığınız sistemde CAT5 kablo kullanıyorsunuz muhtemelen, 1 Gbps hız alabilmek için CAT6 kablo gereklidir. Bunun dışında diğer sistemin anakartı veya ethernet kartı 1 Gbps hızı desteklemiyor da olabilir.

Ethernet kablosu ile daha iyi internet aktarımı yapıldığı için daha yüksek hızlara ulaşabilirsiniz.Diğer PC ye gelirsek diğerinde wifi ye bağlıysa modemin desteklediği hızı veriyor olabilir bizde de öyleydi modemi değiştirince düzeldi.Eğer onun dışında bir şey varsa bilmiyorum.

2 PC de Ethernet kablosu ile mi bağlı?
Evet.

95 Mbps aldığınız sistemde CAT5 kablo kullanıyorsunuz muhtemelen, 1 Gbps hız alabilmek için CAT6 kablo gereklidir. Bunun dışında diğer sistemin anakartı veya Ethernet kartı 1 Gbps hızı desteklemiyor da olabilir.

Diğer sistemdeki kabloyu 95Mbps veren sisteme taktığımda bir değişiklik olmadı yine 95 Mbps aldım

95 Mbps aldığınız sistemde CAT5 kablo kullanıyorsunuz muhtemelen, 1 Gbps hız alabilmek için CAT6 kablo gereklidir. Bunun dışında diğer sistemin anakartı veya Ethernet kartı 1 Gbps hızı desteklemiyor da olabilir.

Şimdi kabloların üstüne baktım 1000 Mbps alan sistemde CAT 5 diğer sistemde CAT 6 varmış. Ben sorunun tamamen PC ile alakalı olduğunu düşünmeye başladım fakat ne olabilir bir fikriniz var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı