TurkNet 100Mbps için modem önerisi

Jex Blake

Hectopat
Merhaba Turkcell Superonline'dan TurkNet'e fazla fiyatlardan( 35Mbps+TV Plus = 120TL) dolayı geçmeyi planlıyorum.
Turkcell modemi ev için küçük geliyor.

1619029207316.png

Bu modem 3+1 140m² evde evin en köşe noktalarında çekmiyor.
Bunun sebebi büyük ihtimalle modemin kapının yanındaki dolaptaki sigortanın içine sıkıştırılmış olmasından dolayıdır büyük ihtimal.

Kurulumu Superonline yetkilileri yaptı fakat sigortanın içine kurdular.
Bu yüzden uzak noktalarda sıkıntı yaşıyorum.

Dışarı çıkartamam çünkü sigortanın içinde evin her odasına tesisatın içinden Ethernet kabloları giden Ethernet portları var.
O portları da kullanmaktayım.

Evin uç noktalarında çekmiyor modemden kaynaklı olabilir mi? Dışarı koridora bir yere çıkartırsam çözülür mü?
Yeni bir modem almaya gerek var mı?

TurkNet'e geçtiğimde TurkNet'in modemi yetersiz kalır mı? Yeni modem alınca sigortanın içinde durması yine aynı sorunları yaratır mı?

Turkcell'de farklı modem alınca fiber olamıyormuş sanırım.
Bu durum TurkNet'te de var mı?

Bütçem piyasayı bilmediğimden dolayı belli değil hakkı neyse verebilirim. 3+1 140m² ev için yeterli olması gerekli.
Fakat sigortanın içinde sorun yaratacaksa başka bir yol bulmalıyım fakat bulamadım hiç.
Modemi nereye konumlandırabilirim sizce?

Ayrıca sizce TurkNet'e geçmeli miyim? Altyapım iyi şu ana kadar Superonline da hiç sıkıntı yaşamadım fakat dediğim gibi hıza göre (bence) pahalı. TurkNet'te 100Mbps 85TL tutuyor.
Ping değerlerim ne olur? Yanlış hatırlamıyorsam gece kopmalar oluyor diye şikayetler okumuştum. Doğru mu?
Sizce fiyat farkına değer mi?

100Mbps hızda sorun yaşatmayacak fiber internet için kullanılacak modem önerilerinizi bekliyorum.
Yazının tamamında olabilecek soruları yazdım.

Şimdiden teşekkürler.

Dostum Turkcell'de sanırsam fiber kullanıyorsun. 35 Mbps'ye yüksek bir para ödüyorsun. Turkcell'in kendisinde 100 Mbps 130 TL civarı.

TurkNet kullanmak istiyorsan. Türk Telekom'un evin içine kadar fiber altyapısı var ise kullan. Yoksa VDSL altyapı varsa kullanma fiber var iken.

Tavsiyem modem yetmiyorsa router al yanına çekmeyen yere koy. Turkcell paketinde 100 Mbps yap 130 TL olan.

Dostum Turkcell'de sanırsam fiber kullanıyorsun. 35 Mbps'ye yüksek bir para ödüyorsun. Turkcell'in kendisinde 100 Mbps 130 TL civarı.

TurkNet kullanmak istiyorsan. Türk Telekom'un evin içine kadar fiber altyapısı var ise kullan. Yoksa VDSL altyapı varsa kullanma fiber var iken.

Tavsiyem modem yetmiyorsa router al yanına çekmeyen yere koy. Turkcell paketinde 100 Mbps yap 130 TL olan.

1 tane router aldım koridora fakat evin diğer en uzak köşesinde çekmiyor bu sefer.
Çekmeyen yere 1 tane daha alsam ana modem fazla yorulmaz mı? Zaten orada çok ısınıyor. Performansı düşüyor.
1 tanesi odama bir tanesi koridordaki router a bir tanesi salona gidiyor.
4. Port ta dolarsa çok yük biner mi sence?

Ayrıca Türk Telekom'un evimin içine kadar fiber altyapısı var mı yok mu nasıl öğrenebilirim?

1 tane router aldım koridora fakat evin diğer en uzak köşesinde çekmiyor bu sefer.
Çekmeyen yere 1 tane daha alsam ana modem fazla yorulmaz mı? Zaten orada çok ısınıyor. Performansı düşüyor.
1 tanesi odama bir tanesi koridordaki router a bir tanesi salona gidiyor.
4. Port ta dolarsa çok yük biner mi sence?

Ayrıca Türk Telekom'un evimin içine kadar fiber altyapısı var mı yok mu nasıl öğrenebilirim?
Güçlendiriciler var xiaominin baya tavsiye ediliyor ondan alabilirsin diğer odadan çekmesini istiyorsan 100 tl falan asnırım

Geri
Yukarı