TurkNet 100Mbps internet için modem ve en iyi sonuç için gerekli ek ekipman önerisi

sametadsiz

Centipat
Daha fazla  
TurkNet 100Mbps internet kullanıyorum. Şu an kullandığım modem kurulumu yaparken verdikleri Türk Telekom'un standart modemi. Yaklaşık 2 sene oldu ve modemin çekim gücü gittikçe düşüyor, bazen de Wi-Fi kesintisi sorunu yaşıyorum.

Yeni bir modem arayışındayım ve bildiğiniz gibi piyasada çok fazla çeşit var en iyi sonucu hangi marka-model modemden alacağım konusunda kafam biraz karışık.

Modem ve daha iyi verimlilik için ek bir ekipman gerekliyse alma niyetindeyim.
Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkür ederim.

Vallahi ben ne gerekirse aldım yok abi sürekli bağlantı kopuyor sürekli internet gidiyor. Superonline olmadığı için mecbur geçtim TurkNet'e ve aşırı pişmanım kafayı yiyeceğim leş gibi bir internet.

GPON ise gereken routerdır, modem özelliği olmasa da olur.
Bu ürünü alabilecek birinin buraya konu açacağını düşünmüyorum :D Ama siz de haklısınız bütçe belirtmeliydi.

TurkNet 100Mbps internet kullanıyorum. Şu an kullandığım modem kurulumu yaparken verdikleri Türk Telekom'un standart modemi. Yaklaşık 2 sene oldu ve modemin çekim gücü gittikçe düşüyor, bazen de Wi-Fi kesintisi sorunu yaşıyorum.

Yeni bir modem arayışındayım ve bildiğiniz gibi piyasada çok fazla çeşit var en iyi sonucu hangi marka-model modemden alacağım konusunda kafam biraz karışık.

Teşekkür ederim.
Modem için 2000₺ bütçem var belki biraz üstüne de çıkabilirim ve ek ekipman gerekliyse onları da alabilirim.

Bu ürünü alabilecek birinin buraya konu açacağını düşünmüyorum :D Ama siz de haklısınız bütçe belirtmeliydi
😂 Sonradan aklıma geldi benimde. Konuya yanıt olarak sonradan yazdım.

Vallahi ben ne gerekirse aldım yok abi sürekli bağlantı kopuyor sürekli internet gidiyor. Superonline olmadığı için mecbur geçtim TurkNet'e ve aşırı pişmanım kafayı yiyeceğim leş gibi bir internet.
Ben internetten memnunum aslında böyle sorunların altyapıdan ya da modem-routerdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ama TurkNet'in genel bir sorunu da olabilir. Bilemiyorum.

GPON ise gereken routerdır, modem özelliği olmasa da olur.

İkinci el Keenetic Extra DSL bakabilirsiniz.
Öneri için teşekkür ederim.
İkinci ellere pek güvenemiyorum. Nasıl kullanıldığını ya da sorunlu olup olmadığını da alıp kullanmayana kadar anlayamadığım için pek tercih etmem.

Letgo veya dolap gibi uygulamalarda türk telekom fiber modem-routerini ikinci el olarak alabilirsiniz. Ben ikinci el aldım sorunsuz senelerdir kullanıyorum.

https://www.sahibinden.com/listing/...cevre-birimleri-fiber-modem-1133607814/detail model bu. Size konum olarak en yakın-en ucuzu alın geçin.
Bundan kullanıyorum şuan son zamanlarda çok sıkıntı çıkarmaya başladığı için yeni bir tane almak istiyorum.

Son düzenleme:

Teşekkür ederim.
Fiber ise router lazım diğerleri için modem, router lazımsa şuna bakılabilir.

Geri
Yukarı