TurkNet 1Gbps internet indirme esnasında çok yavaşlıyor

Forxane

Hectopat
Daha fazla  
TurkNet kullanıyorum, 1000 Mbps'lik paketini kullanıyorum, oyunlarda falan hep 2 ms alıyorum bir sıkıntı yok veya YouTube'dan bir şey izlerken direkt açılıyor fakat son zamanlarda Steam'den bir şey indirirken ya da internetten hızım çok yavaşlıyor. Normalde 90 MB/s olan indirme hızım 1.2 MB/s şu an. Sebebi nedir? Benimle mi ilgili yoksa benimle aynı sorunu yaşayan başka TurkNet kullanıcısı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun bazen birden indirmeyi durdurup dosyaları kurup sonrasında devam ediyor. Ek olarak bu aralar internet çoğu kişide yavaşlıyor, erişim kısıtlaması olabilir. Ayrıca eğer HDD'ye yüklerseniz yazma ve okuma hızı buna neden olabilir.
Ethernet kablosu kullanmıyorsanız kullanmanızı öneririm.

Oyun bazen birden indirmeyi durdurup dosyaları kurup sonrasında devam ediyor. Ek olarak bu aralar internet çoğu kişide yavaşlıyor, erişim kısıtlaması olabilir. Ayrıca eğer HDD'ye yüklerseniz yazma ve okuma hızı buna neden olabilir?
Ethernet kablosu kullanmıyorsanız kullanmanızı öneririm.

SSD kullanıyorum bugün 1 saat falan 1MB/s ile indirdi bazen 0 Byte/s oldu ama bir süre sonra yine hızlı inmeye başladı. Bu sıralar internet tuhaf cidden.

SSD kullanıyorum bugün 1 saat falan 1MB/s ile indirdi bazen 0 Byte/s oldu ama bir süre sonra yine hızlı inmeye başladı. Bu sıralar internet tuhaf cidden.
Hocam ben bir yerde duymuştum Steam arada bu bizim serverlara DDOS mu atıyor diye arada sürekli kontrol ediyor demişlerdi. O yüzdende olabillir. Ya da oyundan oyuna fark edebiliyordu. Mesela CS:GO popüler bir oyun o yüzden onun için indirme hızı yüksek olabiliyor.

Dediğim gibi internetten dolayı olmama ihtimalide var. Örnek olarak Payday 2 göstereyim:

1684700435923.png

Sağda gördüğünüz gibi indirilecek olan kısım 35GB ancak kuracağı boyut 80GB. Oyun sanırım sıkıştırılmış olarak yükleniyor ve dosyaları kurması gerekiyor. Bazı yerlerde yüklemeyi durdurup kurulum yapıyor bir süre ve sonrasında devam ediyor.

Arkadaşlar sorunun nedeni TurkNet GigaFiber'li olan Insanlar'in toplandigi bir grup var 30 kisi falan herkese atmiyorlar tanidiklara toplanip TurkNet GigaFiber ile veriyi bosa atarak DDoS gibi ama saldirdiklari yerler TurkNet veri merkezi oldugu icin bos yuk olusuyor istanbuldaysaniz normal.

TurkNet kullanıyorum, 1000 Mbps'lik paketini kullanıyorum, oyunlarda falan hep 2 ms alıyorum bir sıkıntı yok veya YouTube'dan bir şey izlerken direkt açılıyor fakat son zamanlarda Steam'den bir şey indirirken ya da internetten hızım çok yavaşlıyor. Normalde 90 MB/s olan indirme hızım 1.2 MB/s şu an. Sebebi nedir? Benimle mi ilgili yoksa benimle aynı sorunu yaşayan başka TurkNet kullanıcısı var mı?
Merhaba, konuyla ilgili açılan bir destek kaydınız varsa numarasını paylaşır mısınız?

Geri
Yukarı