TurkNet 35 Mbps fakat 30 Mbps veriyor

Fix3d

Kilopat
Paketim 35 Mbps olmasına rağmen 30'un üstünü görmedi. Destek kaydı açmalı mıyım? Hız testi modemin dibinde tek cihaz bağlıyken yapıldı. Bir de kurulama gelen kişi bu aralar EBA'dan dolayı yoğunluk olduğunu söyledi. Yeni kurduğum için interneti bilgim yok. Sizlerde de yavaşlama oluyor mu? 35 Mbps'den 24’e düşüyor EBA yayınlarının olduğu günler.

İnternetiniz "35 Mbps'e kadar" paketidir, %20 ye kadar kayıp olması normaldir.
Yani çoğunlukla 28Mbps üzeri alıyorsanız herşey normal, yoğunluk olan saatlerde düşüş mümkün.

Afedersinde yetmiyor mu? Bizim internet hızımız 1 Mbps bile değil.
Altyapı yüzünden olabilir, mesela bizim internet hızımız 2, 5 Mbps fakat altyapı 1 Mbps destekliyor.

Normal. Benim internetim 24Mbps, bazen 10'u zor görüyorum. Ama TT kullanıyorum TurkNet farklı olabilir.

Paketim 35 Mbps olmasına rağmen 30'un üstünü görmedi. Destek kaydı açmalı mıyım? Hız testi modemin dibinde tek cihaz bağlıyken yapıldı. Bir de kurulama gelen kişi bu aralar EBA'dan dolayı yoğunluk olduğunu söyledi. Yeni kurduğum için interneti bilgim yok. Sizlerde de yavaşlama oluyor mu? 35 Mbps'den 24’e düşüyor EBA yayınlarının olduğu günler.
Paketdeki internet hizinin tamamini alamazsın 35 mbps ustu istiyorsan 10 lira daha ek ucret odemen gerekiyor.

Ben de 35 megabit VDSL2 kullanıyorum, servis sağlayıcım Türk Telekom, her zaman 33.5 Mbps download alıyorum hız testinde, ancak ankastre kutumdan modemime, modemimden bilgisayarıma kadar CAT6 kablo kullanıyorum, belki bu yüzden çok az kayıp yaşıyorum, indirme hızım sunucu kaynaklı kısıtlanmazsa 4,35 MB/s, bu da 34,8 Mbps civarı yapıyor, neredeyse tam hız alıyorum.

Ben de Millenicom 35 Mbps kullanıyorum ama neden 48Mbps hız veriyor acaba ?

1601195742439.png

Konuya dönecek olursak kimse paketde yazan kızı sunmaz net olarak, her zaman farklılık gösterebilir.

Çeşitli yerlerde TürkNet kullanıcıları hakkında yorum gördüm. 35 mbps pakette 34 alıyorum falan yazmışlar. Ondan dolayı sordum. %20 lik düşüş normalse eyvallah. 10 yıl aradan sonra tekrardan eve internet aldım ondan soruyorum.
@Procon1337 Üstat bide sabahtandır Google bilgisayardan bağlanamıyorum. URL girince açılıyor, telefondan Google açılıyor ama bilgisayarımdan açılmıyor. Neden olabilir acaba?

Geri
Yukarı