TurkNet 75 Mbps paket 35 Mbps veriyor

okdesa

Centipat
Daha fazla  
5 gün önce TurkNet'e 75 Mbps internet alabileceğimi söylesiler ve ben de 75 Mbps olan paketten aldım fakat internet kurulunca 35 Mbps alabilidğimi fark ettim maksimum. Bana bölgemde 75 Mbps alabileceğimi söylemişlerdi. Bunun sorunu TurkNet mi yoksa modem falan mı? Yardım eder misiniz?

Size söylenen hız max alabileceğiniz hızdır. Tam olarak o hızı almanız biraz zor :) altyapı kaynaklı olabilir, saha dolabına uzaklığınıza bağlı olabilir bir çok şey hızı etkiliyor.

5 gün önce TurkNet'e 75 Mbps internet alabileceğimi söylesiler ve ben de 75 Mbps olan paketten aldım fakat internet kurulunca 35 Mbps alabilidğimi fark ettim maksimum. Bana bölgemde 75 Mbps alabileceğimi söylemişlerdi. Bunun sorunu TurkNet mi yoksa modem falan mı? Yardım eder misiniz?
Merhabalar, hız başlıklı bir destek kaydı oluşturmanızı rica ediyorum. Devamında ekipler süreci tüm detaylarıyla inceleyip gereken müdahaleyi sağlayacaktır.

Aynı durum benim başıma geldi. 75 Mbps gorunuyordu fakat 20-25 arasi aliyordum. Bunu sorgulattigim zaman oturdugum bölgenin alt yapisi eski bakir kablolar oldugu için alabileceginiz hiz suankidir dediler. Belli zamam sonra download hizim 16 da sabitlendi. Upload'da 7-8 arasi aliyordum. Destek kaydi oluşturdum 2 gun sonra eve biri geldi Modem arayuzunden bir yere girdi ve oranin ekran resmini cekip gitti. Baska hiçbir islem yapmadi. Aradan 2-3 gun gecti internet hizimi tekrar kontrol etmemi istediler. Baktigimda hizim download 35-40 arasi Upload 25 almaya başladım. Download'ta pek bir şey degismedi ama Upload aşırı yukseldi nedense. Şu an hala bu hizlari kullanıyorum.

Merhaba,

TurkNET sitesinden altyapınızı bir sorgulatın bakalım ne çıkacak. Benim evim için 80Mbit civarı gösteriyor, size 100Mbit lik paket verelim diyorlar. TurkTelekom da ise maksimum 50Gbit lik paket veriliyor.

Ref:

Yeni konular

Geri
Yukarı