TurkNet 65Mbps internet 48Mbps gözüküyor

Ben de dün geçiş yaptım 75 mbps pakete. Ben de 35 alıyordum destek kaydına durumu ilettim biraz önce arayıp Türk Telekom saha ekibine durumunu bildirdiklerini belirtip sorunun 36 saat içinde çözülecek dedi sorun çözülmezse ekiblerimiz evin içindeki tesisatı değiştirecekler dedi. Beklemedeyim şu an.

Hocam 15 megabit hız kaybınız var çok fazla ilgileneceklerini sanmıyorum. Siz en sağlıklı bağlantıyı sağlamak için kendi özel bina içi kablonuzu güncel ve sağlam tutun.

Bu arada desteği çok zorlarsanız büyük ihtimalle 35Mbps'ye sabitlerler hattınızı.

15 değil direk 25 megabit kayıp var. Paketim 75Mbps imiş.

Netspeed - Limitsiz Mutluluk şuradan altyapını sorgulayıp, santrale olan mesafeni ve hızın yazar mısın?
Ve yapabiliryorsan modeme bir reset at, şu an fazla yoğun olmayan bir saat'teyiz ve DSLAM çok yoğun değilken belki hızın artar.
Hocam benim santrale uzaklığım bu, değer normal mi ? Ayni sorunu ben de yaşıyorum

Dosya Ekleri

• C533C99D-FCE2-40A0-B3AC-356D9D12DC30.jpeg
    C533C99D-FCE2-40A0-B3AC-356D9D12DC30.jpeg
    40,8 KB · Görüntüleme: 29
Hocam benim santrale uzaklığım bu, değer normal mi? Ayni sorunu ben de yaşıyorum.

Hattın desteklediği maksimum hızı kullanmak doğru değil, %5-10 arası bir kayıp vererek kullanmak daha sağlıklı.
73 destekliyorsa 65 Mbps'ye sabitletmek ve öyle kullanmak daha iyi. Desteğe yazarsanız 65Mbps'ye sabitleyecektir.

Not: Hat 100Mbps destekliyorsa modeme gelen hız 100-180 arası olacağından kullanımda performans kaybı olmayacaktır.

Modeme reset attıktan sonra modem arayüzündeki değeri paylaşır mısın?
Eğer bir yükselme olursa bunu destek ekibi çözebilir, fakat yükselme olmazsa bu bina içi kablolamadan kaynaklı.
Hemen deniyorum.
Modeme reset attıktan sonra modem arayüzündeki değeri paylaşır mısın?
Eğer bir yükselme olursa bunu destek ekibi çözebilir, fakat yükselme olmazsa bu bina içi kablolamadan kaynaklı.

Screenshot_3.png

Son düzenleme:
Hemen deniyorum.

Eki Görüntüle 1188867

Margin değeri düzelmiş gözüküyor.

1 megabit bir hız artışı olmuş, SNR değerin D1, D2, D3 8.0 civarlarından 8.2-8.3 olarak yükselmiş.

TurkNet ile iletişime geçip, hat durumunu kontrol etmelerini söyleyebilirsin.
Hemde bina içi kablolamaya el atmayı deneyebilirsin.
2'sini birden yaparsan karlı olan sen olursun. Gün sonunda istediğin hıza ulaşman mümkün olabilir.

1 megabit bir hız artışı olmuş, SNR değerin D1, D2, D3 8.0 civarlarından 8.2-8.3 olarak yükselmiş.

TurkNet ile iletişime geçip, hat durumunu kontrol etmelerini söyleyebilirsin.
Hemde bina içi kablolamaya el atmayı deneyebilirsin.
2'sini birden yaparsan karlı olan sen olursun. Gün sonunda istediğin hıza ulaşman mümkün olabilir.
Tamamdır. İnternetten arıza kaydı bıraktım ama geri dönüş alamadım. Şimdi aramayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı