TurkNet 75 Mbps altyapı var diyorken gelen görevli 50 Mbps altyapı olduğunu söylüyor

Tekrar merhaba, uygulamaya girip destek kaydını kontrol ettiğimde 49Mbps alabileceğim söylenip kaydın kapatıldığını görüyorum. Altyapı konusunda hala uyuşmuyor değerler. Yapabileceğiniz bir şeyler var mı?
Selamlar @Queshen, nasılsın? umarım iyisindir 🫶 Şu anda bağlı olduğun portun desteklediği hız 64 mbps. Bu sebeple modeminin 51 mbps ile buluşması normal. Altyapı sorgulamada görüntülediğin hızlar -+10 mpbs değişiklik gösterebiliyor. Ölçüm yapılmadan bu sayının netliği ortaya çıkmaz. Bakır altyapılarda %30 kayıp olağan kabul ediliyor. Ankastreden modemine kadar ulaşan kabloyu cat6-7 ile yenileyebilir, güncel bir modem kullanabilirsin.

Hat değerlerinizi paylaşır mısınız? Rehber: Modem Hat Değerleri

Şu anda evde değilim, en kısa sürede paylaşacağım.

Selam @Queshen, nasılsın? Umarım iyisindir 🫶 şu anda bağlı olduğun portun desteklediği hız 64 Mbps. Bu sebeple modeminin 51 Mbps ile buluşması normal. Altyapı sorgulamada görüntülediğin hızlar -+10 Mbps değişiklik gösterebiliyor. Ölçüm yapılmadan bu sayının netliği ortaya çıkmaz. Bakır altyapılarda %30 kayıp olağan kabul ediliyor. Ankastreden modemine kadar ulaşan kabloyu CAT6-7 ile yenileyebilir, güncel bir modem kullanabilirsin.

Merhaba, iyiyim teşekkür ederim, umarım sizde iyisinizdir. Bahsetmiş olduğunuz durumda yapabileceğim ekstra bir adım var mı? Açıkçası varsa bunu öğrenmek isterim ve Altyapı hızını yükseltebilmem adına herhangi bir işlem yapabiliyor muyum?

Şu anda evde değilim, en kısa sürede paylaşacağım.

Merhaba, iyiyim teşekkür ederim, umarım sizde iyisinizdir. Bahsetmiş olduğunuz durumda yapabileceğim ekstra bir adım var mı? Açıkçası varsa bunu öğrenmek isterim ve Altyapı hızını yükseltebilmem adına herhangi bir işlem yapabiliyor muyum?
Altyapı için sizin yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor ama ankastreden modemine kadar ulaşan kabloyu cat6-7 ile yenileyebilir, güncel bir modem kullanabilirsin.

Altyapı için sizin yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor ama ankastreden modemine kadar ulaşan kabloyu CAT6-7 ile yenileyebilir, güncel bir modem kullanabilirsin.

Kabloyu kontrol etmedim ancak bağlantı sırasında CAT6 kullanıldı diye hatırlıyorum. Modem olarak ASUS'un DSL-AC750 modelini kullanıyorum alternatif olarak önerebileceğiniz modem varsa onu da alabilirim. Bir de bir şey daha sormak istiyorum, bu altyapıda GigaFiber başvurusunda bulunsam ne kadar zamanda bağlanır ya da tek başvuru ile bağlanabilecek bir durum mu?

Kabloyu kontrol etmedim ancak bağlantı sırasında CAT6 kullanıldı diye hatırlıyorum. Modem olarak ASUS'un DSL-AC750 modelini kullanıyorum alternatif olarak önerebileceğiniz modem varsa onu da alabilirim. Bir de bir şey daha sormak istiyorum, bu altyapıda GigaFiber başvurusunda bulunsam ne kadar zamanda bağlanır ya da tek başvuru ile bağlanabilecek bir durum mu?
Modem olarak bir öneride bulunamıyorum😔 Talepler doğrudan proje ekibimize iletiliyor. Bölgeden gelen taleplerin yoğunluğuna ve altyapının uygunluğuna göre değerlendirilecektir. Uygun görülmesi durumunda proje bölgelerine dahil ederek çalışmalara başlayacaklardır.

Modem olarak bir öneride bulunamıyorum😔 Talepler doğrudan proje ekibimize iletiliyor. Bölgeden gelen taleplerin yoğunluğuna ve altyapının uygunluğuna göre değerlendirilecektir. Uygun görülmesi durumunda proje bölgelerine dahil ederek çalışmalara başlayacaklardır.
Anladım yardımınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim 🙏

Yeni konular

Geri
Yukarı