TurkNet 75 Mbps hız vermiyor

Daha fazla  
Hocalarım merhaba,

Bugün Türk Telekom olan internetimden çıkarak TurkNet'e başvuru yaptım 75 Mbps hız alabileceğim söylediler telefonda ve tamam dedim az önce bir çalışan gelerek hat çekti sanırım ve elindeki cihaza baktı 75 Mbps alacakmışsın dedi ve hemen peşinden "burada altyapı yok ne kadar düşük alsan o kadar iyi hatta 32 Mbps alsan daha hızlı olur" dedi. Birkaç sorumdan sonra şu şekilde özetledi "burada altyapı olmadığı için sana 75 Mbps verseler dahi sen kullanamayacaksın çünkü altyapı yok. Böyle bir şey olabilir mi? Yani bana 75 Mbps verseler dahi ben kullanamayacak mıyım, bunun için ne yapmam gerekiyor?

Şimdiden teşekkürler.

Maalesef bilmiyorum hocam, altyapı derken neyi kastetti onu da bilmiyorum.
Kendimden örnek vereyim. Benim altyapım 84mbps VDSL2 destekliyor. Fakat bina tesisatım eski olduğu için max 70mbps alabiliyorum. Devamında ise kopmalar yaşıyorum. Seninki de böyle bir şey olabilir. TurkNet'e destek kaydı açıp bina tesisatının incelenmesini isteyebilirsin.

Kendimden örnek vereyim. Benim altyapım 84Mbps VDSL2 destekliyor. Fakat bina tesisatım eski olduğu için Max 70Mbps alabiliyorum. Devamında ise kopmalar yaşıyorum. Seninki de böyle bir şey olabilir. TurkNet'e destek kaydı açıp bina tesisatının incelenmesini isteyebilirsin.

Peki ben binamın ne kadar Mbps desteklediğini nasıl öğrenebilirim? Bir de diyelim ki bana gelen internet 75 Mbps ama tesisat 60 Mbps bir sıkıntı olur mu ki? Bence 60 da yeterli bir hız yani ne gibi olumsuzluklar ile karşılaşırım.

Peki ben binamın ne kadar Mbps desteklediğini nasıl öğrenebilirim? Bir de diyelim ki bana gelen internet 75 Mbps ama tesisat 60 Mbps bir sıkıntı olur mu ki? Bence 60 da yeterli bir hız yani ne gibi olumsuzluklar ile karşılaşırım.
Bina tesisatının eskiliğine göre değişir hızın. Tesisat max ne destekliyorsa TurkNet onu verir. Bina tesisatınız 50mbps'den fazlasını taşıyamıyor diyelim, TurkNet 80 gönderirse internet bağlantında sık sık kopmalar olur.

Bina tesisatının eskiliğine göre değişir hızın. Tesisat max ne destekliyorsa TurkNet onu verir. Bina tesisatınız 50mbps'den fazlasını taşıyamıyor diyelim, TurkNet 80 gönderirse internet bağlantında sık sık kopmalar olur.
Kötü haber, peki hocam tesisat max. Ne kadar destekler nasıl öğreneceğim, bina 15-20 yıllık bina belki daha fazla

Hocalarım merhaba,

Bugün Türk Telekom olan internetimden çıkarak TurkNet'e başvuru yaptım 75 Mbps hız alabileceğim söylediler telefonda ve tamam dedim az önce bir çalışan gelerek hat çekti sanırım ve elindeki cihaza baktı 75 Mbps alacakmışsın dedi ve hemen peşinden "burada altyapı yok ne kadar düşük alsan o kadar iyi hatta 32 Mbps alsan daha hızlı olur" dedi. Birkaç sorumdan sonra şu şekilde özetledi "burada altyapı olmadığı için sana 75 Mbps verseler dahi sen kullanamayacaksın çünkü altyapı yok. Böyle bir şey olabilir mi? Yani bana 75 Mbps verseler dahi ben kullanamayacak mıyım, bunun için ne yapmam gerekiyor?

Şimdiden teşekkürler.
Merhaba, altyapınızın desteklediği hızı 100 Mbps' te kadar verebiliyoruz. Eğer iç tesisat ile ilgili bir sorun olursa bu konuda elektrikçiden destek alabilirsiniz.

Geri
Yukarı