TurkNet 75 Mbps pakette belirli saatlerde aşırı hız düşmesi

WarDaddyy

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Benim ASUS DSL-AC750 modemim var. Normalde 36Mbps download 6 Mbps upload paketini sorunsuz kullanıyordum fakat yaklaşık 3 hafta önce 75Mbps pakete güncelleme yaptık ve internette özellikle saat akşam 17'den sabah 7'ye kadar her gün en az 3 kere download hızı 8 Mbps'ye düşüyordu. TurkNet'e defalarca arıza kaydı bıraktım, sorunu çözemediler. Sistemlerinden baktıklarında herhangi bir sorun olmadığını söylediler. Ben de hız düştüğü zaman modem arayüzünden baktığımda gelmesi gereken 75Mbps download hızının geldiğini görüyordum ama pratikte aldığım indirme hızı hem kablolu da hem 2.4 GHz'de hem de 5GHz'de 8 Mbps idi. Modemi yeniden başlatınca bu sorun çözülüyordu ama o saatler aralığında yeniden başlattıysam tekrar olabiliyordu. Eğer modemi yeniden başlatmazsam asla düzelmiyordu. Modemi de defalarca sıfırladım ama değişen bir şey olmadı. Bu yüzden tekrar 35 Mbps paketine geçiş yapmak zorunda kaldım. Şu an sorunsuz kullanıyorum fakat bu sorunu çözüp tekrar hızlı pakete geçmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı