TurkNet 75Mbps hız için VDSL modem tavsiyesi

Zubbezerretta

Centipat
TurkNet almayı düşünüyorum sizce alınır mı? 30 gün deneme hakkı veriyor bildiğim kadarıyla ama yine de tecrübe etmiş kişilere sormaktan zarar gelmez. Bir de 75Mbps hızı bana tam anlamıyla verecek ve fiyat olarak birazda uygun (200-300TL) bir modem lazım. Tabii bana bu hızı verebileceğini söyleyen TurkNet en azından 60-75Mbps hız verebilir mi? Alt yapım 75Mbps TurkNet'in dediği gibi bana alt yapımın desteklediği Max hızı verebilecek mi? Bir de bana iyi bir modem önerebilir misiniz? 200-300TL arası. Çok zorlarsam 350TL çıkar.

Son düzenleyen: Moderatör:
TurkNet almayı düşünüyorum sizce alınır mı? 30 gün deneme hakkı veriyor bildiğim kadarıyla ama yine de tecrübe etmiş kişilere sormaktan zarar gelmez. Bir de 75Mbps hızı bana tam anlamıyla verecek ve fiyat olarak birazda uygun (200-300TL) bir modem lazım. Tabii bana bu hızı verebileceğini söyleyen TurkNet en azından 60-75Mbps hız verebilir mi? Alt yapım 75Mbps TurkNet'in dediği gibi bana alt yapımın desteklediği Max hızı verebilecek mi? Bir de bana iyi bir modem önerebilir misiniz? 200-300TL arası. Çok zorlarsam 350TL çıkar.

Ben olsam 150 liraya ikinci el bir 5650 alır kullanırdım ki zaten öyle yapıyorum çok güzel modem.

WiFi üzerinden 75 Mbit almak için 5Ghz destekli bir modem almanız gerekiyor. 200-300 TL'ye de 5Ghz bir modem bulmanız pek mümkün değil. Yoksa 2.4Ghz üzerinden 35-40 Mbps anca alırsınız basit bir modemle. Ethernet ile her türlü 75 alırsınız, Vdsl'de kayıp olacağı için 69 Mbps civarı çıkar tabii kablo ile bile.

Türknet size ne kadar hız verebilir bunu bilmek için modem arayüzünden hat değerlerini atmanız gerek.

Ben de Türknet 75 Mbps paketini kullanmaktayım, Keenetic Extra DSL kullanıyorum modem/router olarak. Telefondan anlık Speedtest sonucu, arada 1 oda varken:
Screenshot_20210121-184216_Speedtest.jpg

Wi-Fi üzerinden 75 Mbit almak için 5GHz destekli bir modem almanız gerekiyor. 200-300 TL'ye de 5GHz bir modem bulmanız pek mümkün değil. Yoksa 2.4GHz üzerinden 35-40 Mbps anca alırsınız basit bir modemle. Ethernet ile her türlü 75 alırsınız, VDSL'de kayıp olacağı için 69 Mbps civarı çıkar tabii kablo ile bile.

TurkNet size ne kadar hız verebilir bunu bilmek için modem arayüzünden hat değerlerini atmanız gerek.

Ben de TurkNet 75 Mbps paketini kullanmaktayım, Keenetic Extra DSL kullanıyorum modem/router olarak. Telefondan anlık Speedtest sonucu, arada 1 oda varken:
Eki Görüntüle 846493

Gerek yok hocam, ayda bir 100Mbps hakkım var, Wireless/N ile 12MB download yapıyorum. Yani 300Mbps Wi-Fi yeterli oluyor. Arkadaşa tavsiyem hiç masrafa girmeyip ikinci el bir 5650/3312 falan alması.

Gerek yok hocam, ayda bir 100Mbps hakkım var, Wireless/N ile 12MB download yapıyorum. Yani 300Mbps Wi-Fi yeterli oluyor. Arkadaşa tavsiyem hiç masrafa girmeyip ikinci el bir 5650/3312 falan alması.
Benim için sorun yok. Alacak olan arkadaş düşünür o kadarını. Yine aynı arkadaş bir süre sonra 75 Mbps paketim var ama Wifi'da 35-40 Mbps alabiliyorum diye konu açtığında oraya da yazarsınız bir zahmet.

Geri
Yukarı